PODZIEL SIĘ

Ciąża to wyjątkowy czas, o którym zdajemy się wiedzieć wiele. Z reguły jednak kobieta, która zachodzi w ciążę bywa zaskoczona odczuciami, których doświadcza. Oto kilka niespodzianek, które czekają ciężarną!

Zwiększone odczuwanie ciepła


Przechodzenie przez ciążę (szczególnie w drugim i trzecim trymestrze) w czasie upałów może być kłopotliwe. Ze względu na działające hormony, zwiększa się odczuwanie ciepłą przez kobietę ciężarną. Dlatego wysokie temperatury są przez nią odczuwane ze zwiększoną siłą.

Metaliczny posmak w ustach


Pierwsze etapy ciąży są pełne najróżniejszych odczuć. Do jednych z zadziwiających jest odczuwanie metalicznego posmaku w ustach. Odpowiedzialne są za to prawdopodobnie hormony, które w ciąży działają w zgoła odmienny sposób niż w stanie niebłogosławionym.

Swędzenie skóry na brzuchu


Rozciągająca się skóra na brzuchu powoduje swędzenie tak mocne, że nie sposób się opanować. Remedium na tę dolegliwość mogą być specyfiki z naturalnymi emolientami. Zdecydowanie jednak poleca się uzbroić się w cierpliwość – to na pewno przejdzie!

Huśtawki nastrojów


Huśtawki nastrojów zdarzają się dość często w czasie ciąży. Nie każdy jednak wie, że są to nie tylko epizody depresyjno – euforyjne. Zdarza się również, że kobiety przebywają w permanentnej depresji (wówczas lekarz prowadzący ciążę Wrocław może zdecydować, czy bezpieczne jest stosowanie leków podnoszących nastrój i wyciszających depresję), albo miewają napady drażliwości lub agresji. Zdecydowanie częstym zjawiskiem jest również nadmierna skłonność do wzruszeń oraz problemy ze skupieniem uwagi.

Zawroty głowy w czasie ciąży


O ile mdłości, zmęczenie i nietypowe zachcianki żywieniowe są typowymi objawami ciąży, o tyle już zawroty głowy, czy omdlenia nie są powszechnie kojarzone z byciem mamą rozwijającego się w łonie dzieciątka. Tymczasem wysoki poziom progesteronu może doprowadzić nie tylko do tego, że gwałtowne wstawanie z łóżka może być obarczone ryzykiem upadku. Zawroty głowy mogą pojawić się o każdej porze dnia, niezależnie od wykonywanej czynności.

Dziecko po narodzinach nie wygląda jak w reklamach


Noworodki nie przypominają niczym słodkich bobasów, które widujemy na co dzień w telewizji, na zdjęciach w mediach społecznościowych, ani nawet tak jak dzieci spotykane na ulicy. Dziecko tuż po narodzinach ma sino-czerwony kolor skóry, nie ma z nami kontaktu wzrokowego, ma spuchnięte oczy, a jego główka może wydawać się niesymetryczna (to wynik przejścia przez kanał rodny i z czasem kształt staje się bardziej standardowy). Nos noworodka jest spłaszczony (aby łatwiej było mu przedostać się przez kanał rodny), a na ciele malca znajdziemy liczne sińce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here