PODZIEL SIĘ

Biustonosze to niezbędna część bielizny dla każdej kobiety. Dowód na przekroczenie pewnej granicy dorosłości. Mała dziewczynka kupując swój pierwszy biustonosz staje się już kobietą. Jednak jak poprawnie wybrać tak ważna część ubioru? 

Biustonosze, jak właściwie je dobrać

Kobiety często nie przykładają odpowiedniej wagi do zakupu tej części bielizny. Traktujemy zakup jak powinność. Szukamy tanich i ładnych biustonoszy, których rozmiar dobieramy bez wcześniejszej przymiarki, a jedynie na podstawie noszonego rozmiaru bluzki. Jest to ogromny błąd! Niepoprawnie dobrany stanik może wykrzywić nasze piersi, czy stać się powodem ucisków i odparzeń. 

Wybierając pierwszy stanik dla młodej kobiety warto powiedzieć i pokazać jak poprawnie dobierać biustonosz. Zwrócić uwagę gdzie należy dokonać pomiaru. Ucząc się takich rzeczy od samego początku, wiele kobiet uniknie problemów skórnych, czy nieśmiałości z powodu niekształtnej piersi. Dziewczynki przeważnie mają miseczkę A, czyli najmniejszą. Kupujemy taki biustonosz nie po to, by uwydatnić biust, ale aby przyzwyczaić młodą kobietę do noszenia takiej części bielizny. 

Najważniejsze kroki to: 

  • zmierzyć talię zaraz pod biustem, ciasno owijając ciało metrem,
  • dobrać kolor który podoba się dziecku, nie zawsze musi to być klasyczna biel,
  • jeżeli kupujemy stanik nie na samym początku, a kiedy piersi już są większe, nie bójmy się wybrać biustonosza z większą rozmiarowką. 

Niektóre mamy zamiast kupować pierwszy biustonosz bieliźniany, często wybierają rozwiązanie „stanika sportowego”. Nie jest to zły pomysł, ale nie zapominajmy że taki typ biustonosza również wymaga dopasowania do ciała. Tutaj też musimy dokładnie zmierzyć obwód pod biustem i maksymalny obwód piersi. 

Edukacja od najmłodszych lat powinna również zawierać w sobie pewne szczegóły dotyczące zdrowia i regularnego badania piersi. Mamy powinny uczulać swoje pociechy, aby te nie bały się dotykać swoich piersi. Dlatego też pokazanie jak poprawnie wyciągnąć pierś spod pachy i ładnie ułożyć ją w miseczce to pierwszy etap. Kiedy mała kobieta dostanie pierwszej miesiączki łatwiej będzie rozmawiać z nią na temat odpowiedniego badania gruczołów piersiowych i zwracania uwagi na wszelkie zmiany. 

Dobór odpowiedniej bielizny to nie tylko pewien nowy etap i chęć ładnego wyglądu, ale przede wszystkim edukacja i profilaktyka zdrowia. Nie zapominajmy, że biustonosze mają nam pomagać w codziennym życiu, a nie być jedynie kawałkiem materiału na którym miło zawiesić oko. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here