PODZIEL SIĘ

Alkoholizm jest chorobą, która wyniszcza organizm człowieka i powoduje wiele przykrych trudności życiowych. W obliczu ponoszonych konsekwencji, część chorych jest pod tzw. wrażeniem. Wówczas ludzie ci szukają miejsc, do których mogliby udać się po adekwatną pomoc. Gdzie mogą jej szukać? Odpowiedź poniżej.

Wspólnota Anonimowych Alkoholików

W Poznaniu działa Wspólnota Anonimowych Alkoholików. To miejsce skupiające osoby uzależnione, które wzajemnie mogą się wspierać i sobie pomagać. W całej Polsce istnieje blisko 2300 takich grup. Działalność Wspólnoty AA obejmuje między innymi:

  • program 12 kroków sukcesu pozostawania w trzeźwości
  • przyjmowanie każdego, kto pragnie być i trwać w trzeźwości
  • dobrowolne członkostwo
  • wzajemna samopomoc
  • mityngi, czyli wspólne spotkania, podczas których otwarcie relacjonuje się swoje przemyślenia, przeżycia i rozwiązuje wyrosłe na ich podstawie rozterki i problemy alkoholowe
  • udział terapeuty podczas wspólnych spotkań
  • akceptacja i zrozumienie, nie ocenianie

Wszywka alkoholowa

Dobrym wsparciem w chęci utrzymania stanu trzeźwości jest zdecydowanie się na zabieg zaszycia alkoholowego. W Poznaniu wykonuje go Centrum Medyczne Alkomedica.

Dzięki wszywce alkoholowej chory może spokojnie realizować program terapeutyczny i uczęszczać na spotkania grupy AA. Terapia jest w takiej postaci bardziej efektywna, gdyż alkoholikowi nie towarzyszy już nieodparta pokusa chęci sięgnięcia po trunek. Jego umysł jest spokojny i może w pełni skupić się na kolejnych krokach programu wychodzenia z nałogu alkoholowego.

Na zabieg wszywki alkoholowej wystarczy umówić się telefonicznie, on-line lub osobiście. Można to uczynić tu https://www.poznan.alkomedica.pl/. Dodatkowym jego atutem jest krótki czas trwania zabiegu, a także dyskretne umiejscowienie tabletek w ciele pacjenta. 

Działanie wszywki alkoholowej polega na wywołaniu i chorego awersji do trunków pod groźbą poważnych powikłań dla zdrowia i życia po zetknięciu tabletek wszywki z etanolem zawartym w trunkach.

Poza możliwością efektywnej terapii, wszywka alkoholowa stwarza szansę na poukładanie swojego życia od nowa i uciechę ze swych osiągnięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here