PODZIEL SIĘ

Kinkiet jest z reguły źródłem światła bocznego w miejscach, gdzie nie wymagane jest intensywne oświetlenie. Spełnia on także rolę oświetlenia punktowego, skupiającego światło w jednym miejscu. Czasem dodaje wnętrzu blasku, a czasem tłumi jego nadmiar, zapewniając intymną atmosferę na przykład w sypialni. Kinkiet nad lustro ma za zadanie pomóc w codziennej pielęgnacji twarzy oraz umożliwić precyzyjne wykonanie makijażu.

Kinkiet nad lustro

Lampa tego typu pojawia się zazwyczaj nad lustrem w łazience, w korytarzu lub garderobie. Ma za zadanie oświetlenie naszej twarzy podczas zabiegów kosmetycznych lub podczas doboru odpowiedniej garderoby. Czasem jednak służy jako źródło światła w sypialni, tworząc intymną atmosferę, bądź punktowo rozjaśniając miejsce idealne do czytania książki. Kinkiet nad lustro umiejscowiony u góry, jest tylko jedną z opcji zastosowania tej praktycznej lampy. Długie, wąskie, nowoczesny kinkiety można rozmieścić po bokach lustra, aby dokładnie oświetlić twarz po obu stronach, co umożliwi dokładniejsze wykonanie makijażu lub zabiegu pielęgnacyjnego.

Kinkiet nad lustro – rodzaje

Rodzaj wybranej lampy zależy od miejsca, gdzie ma zostać umiejscowiona i od roli, którą ma spełniać. Kinkiet może składać się z jednej, małej lampki, która może jedynie punktowo oświetlać dane miejsce. Kinkiety z wieloma małymi lampkami dadzą więcej światła, zapewniając przy tym estetyczne doznania wizualne. Szereg mniejszych lampek można zastąpić wąską, długą lampą o nowoczesnym designie, która dyskretnie dopasuje się do otoczenia. Kształt kinkietu zależy od preferencji i stylu wnętrza. Można wyróżnić klosze w kształcie kuli, dzwonka, walca, kwadratu, prostokąta oraz o kształtach nietypowych, wykonane z nietypowych tworzyw. Rodzaj użytego szkła zależy od jego roli. Szkło przezroczyste rozświetli wnętrze, satynowe je złagodzi, a nieprzezroczyste stłumi, punktowo oświetlając wybrany fragment wnętrza.

Który kinkiet wybrać

Odpowiedni kinkiet nad lustro powinien pasować do otoczenia pod względem stylistycznym. Przed zakupem należy dokładnie przemyśleć jaki efekt chcemy osiągnąć w danym pomieszczeniu. W końcu kinkiet może być wykorzystany zarówno w łazience, na korytarzu, jak i w sypialni czy salonie. Pełen wachlarz oryginalnych pomysłów znajdziesz w BOXLAB (https://boxlab.pl/kinkiet-nad-lustro).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here