PODZIEL SIĘ

Nieszczelne okna to poważny problem, który powoduje duży dyskomfort mieszkańców. Chłód przenikający do wnętrza szczególnie daje się we znaki w miesiącach jesienno-zimowych. Powoduje duże straty ciepła w mieszkaniu, co ma wpływ na zwiększenie rachunków na ogrzewanie. Zmniejszona izolacja termiczna, powodująca nieprzyjemne podmuchy jest sygnałem, że okiennice należy jak najszybciej uszczelnić. Jak się zabrać do tego zadania? Podpowiadamy!

Jakie są przyczyny nieszczelności okien

Pamiętajmy, że okna Elbląg, które są intensywnie eksploatowane czyli często otwierane, zamykane i ryglowane z czasem podlegają naturalnemu zużyciu. Dotyczy to zwłaszcza okien wieloletnich. Przyczyn nieszczelności może być wiele, począwszy od zdeformowania i uszkodzenia uszczelek, poprzez rozregulowanie okuć, aż do wadliwego montażu, wykonanego przez nierzetelnych fachowców. Zimne powietrze wpadające do wewnątrz to ważny powód, którego nie należy lekceważyć dlatego należy jak najszybciej okna uszczelnić.

Jakie są sposoby na uszczelnianie okien

W pierwszej kolejności należy miejsce nieszczelności dokładnie oczyścić z brudu i tłustego osadu. Najprostszym sposobem na pozbycie się ciągów chłodu, wiejących od okna jest wymiana uszczelek. Powinny one być dobrane do rozmiaru ram czy skrzydeł okiennych. Inna metodą uszczelniania okien jest zastosowanie specjalnej taśmy, która jednak wymaga odpowiedniej techniki montażu. Dobrym sposobem jest także wykorzystanie pianki, która zwiększa swoją objętość i likwiduje wszelkie nieszczelności. Po aplikacji pianki należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem do okien PVC jest silikon, a także gąbki i listwy uszczelniające. Wszystkie te zabiegi wymagają jednak odpowiednich umiejętności dlatego warto skorzystać z pomocy fachowca.

Profesjonalne uszczelnianie okna

Elbląg i inne miasta, takie jak Gdańsk, Gdynia czy Sopot to tylko niektóre lokalizacje gdzie trafia wysokiej jakości stolarka okienna z PVC i aluminium od producenta Ola. Klienci firmy mogą liczyć także na profesjonalny serwis, dzięki czemu wszelkie problemy z nieszczelnością zostaną rozwiązane szybko i sprawnie. Nasi doświadczeni pracownicy dokonają dokładnego sprawdzenia okna, wykryją przyczyny nieszczelności i dokonają prawidłowego uszczelnienia. Dzięki takiej pomocy Twoje okna będą wolne od szczelin i szpar i zachowają najwyższy poziom izolacji termicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here