PODZIEL SIĘ

Sprzedaż nie jest taka łatwa, na jaką wygląda. Tym, którym się to nie udaje nie pozostaje nic innego jak odejść. Bardzo ważne w przypadku przedstawiciela handlowego jest wiedza na temat tego jak ma to wyglądać. Istotne będzie zamykanie sprzedaży, o którym każdy sprzedawca powinien wiedzieć wszystko. Największy problem ze sprzedażą mają te osoby, które dopiero, co zaczynają swoją prace. Nie posiadają doświadczenia oraz wiedzy, ale to z biegiem czasu może się zmienić.  Jeśli czegoś nie można sprzedać to trzeba się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje? Jakie błędy popełniamy? 

W czym tkwi problem

Osoby, które zajmują się sprzedażą potrafią bardzo dobrze przedstawić produkt i to wielki sukces. Tylko, że nie tylko o to w sprzedaży chodzi. Następnym krokiem jest język korzyści. Trzeba mieć argumenty, które będą w stanie przekonać klienta do tego, aby ten produkt czy usługę wybrał. Tutaj bez doświadczenia jest znacznie gorzej.  Używanie złych technik niestety powoduje, że klient jeszcze bardziej się zniechęca. W ten sposób nic się nie sprzeda albo bardzo mało. Jeśli nie ma wyników sprzedaży to nie ma pracy i trzeba mieć tego świadomość. 

Jak stosować zamykanie sprzedaży

Klient chce wszystko wiedzieć. Chce wiedzieć o tym czy opłaca mu się taka inwestycja i czy na tym zyska. Zadaniem sprzedawcy jest przedstawienie mu tych wszystkich argumentów. Na tym trzeba się bardzo dobrze znać. Odpowiadanie byle odpowiadać nie ma sensu, bo taki klient może się bardzo szybko zrazić. Trzeba pamiętać o tym, że klient płaci i wymaga, dlatego trzeba mu dostarczyć to wszystko, czego potrzebuje.  Nie trzeba być urodzonym sprzedawcą, bo takich jest niewielu. Wszystkiego można będzie się nauczyć. Trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją, a wtedy wszystko będzie tak jak trzeba.  Do sprzedaży trzeba będzie mieć odpowiednie podejście. Trzeba wykazać cierpliwość i dopiero wtedy będą z tego efekty. U jednych pojawią się szybciej, a u innych wolniej. Warto na to poczekać, a wtedy ze swojej pracy będziemy bardzo zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here