PODZIEL SIĘ

Ukosowarki to specjalistyczne maszyny, które przeznaczone są do precyzyjnego cięcia blach i rur. Dzięki nim materiał jest idealnie przygotowany do dalszej obróbki. Ukosowanie należy do podstawowych operacji technologicznych w procesie produkcji konstrukcji spawanych z rur. Fazowanie, czyli proces obróbki cięcia pod kątem lub na inny kształt jest bardzo ważnym działaniem, ponieważ ma decydujący wpływ na jakość produktu finalnego. Dzięki operacji ukosowania jakość spoin jest na wysokim poziomie, co przedkłada się na trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Ukosowanie blach – jak się odbywa przy użyciu ukosowarek ręcznych?

Proces fazowania może odbywać się w sposób ręczny lub zrobotyzowany. Wykorzystywanie ukosowarek ręcznych daje możliwość wykonania skosu oraz promienia, lecz nie zapewnia tak dużej precyzji, jak przy użyciu maszyn mechanicznych. Aby uzyskać odpowiedni kąt fazy, należy wyposażyć urządzenie w odpowiednią głowicę. Gdy trzeba ukosować na promień wymienne są głowice oraz płytki. Ukosowanie ręczne jest pracochłonne, ponieważ trzeba obracać element, aby mieć dostęp do obrabianych krawędzi. W dodatku operator jest narażony na działanie niebezpiecznych dymów, oparów i odprysków.

Fazowanie flach – jak przebiega przy użyciu ukosowarek przemysłowych?

Dzięki ukosowarkom przejezdnym i stacjonarnym można fazować zarówno długie arkusze blach, jak i krótkie i wąskie elementy. Proces fazowania odbywa się poprzez dokładne szlifowanie pasem ściernym. Można fazować arkusze blach i drobne detale, ustawione jeden obok drugiego. W zależności od potrzeby maszyna może wykonywać fazę z jednej strony albo z dwóch stron jednocześnie. Bardzo dużą zaletą takich urządzeń jest to, że agregat szlifierski pracuje w obu kierunkach, co przedkłada się na zwiększenie efektywności pracy. Wykorzystanie maszyny przemysłowej daje bardzo wiele korzyści, takich jak duża precyzja ukosowania, wysoka jakość powierzchni ukosowanych elementów oraz mniejsze koszty pracy, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here