PODZIEL SIĘ

Salon stanowi serce każdego domu. To wnętrze pełni funkcję reprezentacyjną, ponieważ to tutaj na ogół przyjmujemy gości, jak również jest to strefa, w której spędzamy czas wolny z domownikami. Dlatego zanim przejdziemy do urządzania salonu, warto skupić się na tym, w jakim stylu ma być on urządzony, aby był nie tylko modny, ale przede wszystkim odpowiadał upodobaniom domowników. Obecnie dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny, ale zanim przejdziemy do urządzania salonu, warto poznać kilka zasad, aby cieszyć się oczekiwanym efektem.

Cechy stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny można opisać w trzech określeniach – jasne kolory, prostota i przestrzeń. Bez zbędnych dekoracji, a jednocześnie ciekawie. Jest on przeciwstawny do bogatych zdobień w innych stylach, jak np. art deco czy klasycznym. Wbrew pozorom, kształtował się przez wiele lat – jego początki datuje się już na pierwsze lata XX wieku. Choć obecnie chętnie używa się określenia nowoczesny określając wnętrza, to tak naprawdę daleko im do tego stylu. Z pozoru proste zadanie staje się znacznie trudniejsze, gdy należy z użyciem jedynie najpotrzebniejszych mebli i ciekawych rozwiązań, stworzyć przestrzeń, która będzie zachęcać do spędzania w niej czasu. Dlatego, aby cieszyć się przestrzenią w prawdziwie nowoczesnym stylu, należy postawić na umiejętny, nieprzesadny dobór mebli, które będą pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale również estetyczne.

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu?

Meble w stylu nowoczesnym to proste kolory i kształty, choć z połyskiem. Tutaj mniej, znaczy więcej, dlatego warto postawić na meble, które łączą w sobie wiele funkcji, zapewniając jednocześnie więcej wolnej przestrzeni. Urządzając wnętrza nowoczesne, najczęściej klienci decydują się na meble w kolorze białym. To rozwiązanie daje wiele możliwości, ponieważ z łatwością dopasują się one do różnego wystroju, kolorów ścian, dając wiele możliwości – posłużą przez wiele lat, nawet po zmianie koloru ścian czy wystroju wnętrz. Warto jednak zwrócić również uwagę na nowoczesne meble z połyskiem w innych kolorach, jak chociażby cappuccino, sonoma czy wenge, które mogą stanowić ciekawy element wystroju salonu. W każdym salonie najważniejsza jest jednak strefa wypoczynkowa, czyli kanapa i stolik. Muszą być nie tylko praktyczne, wygodne, ale w tak minimalistycznej przestrzeni, również odpowiednio dobrane, aby tworzyć spójną całość z pozostałym wystrojem.

Styl nowoczesny, choć wymagający podczas urządzania, jest ponadczasowy, dlatego warto zdecydować się na wprowadzenie go do swojego salonu i pozostałych wnętrz. Nowoczesność wcale nie oznacza zawyżonych cen – w ofercie sklepu internetowego Akord znajdą Państwo szeroki wybór mebli w wysoce konkurencyjnych cenach.

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty mebli na http://sklep.akord.net.pl/67-meble-do-salonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here