PODZIEL SIĘ

Kupując perfumy, musimy postępować zgodnie z instrukcjami, które pomogą nam wybrać najbardziej wykwintną opcję perfum bez wydawania ogromnych pieniędzy. W końcu kupując nawet drogie marki perfum, nie możemy mieć automatycznej pewności, że wszystkie zapachy będą nam odpowiadały.  Aby naprawdę cieszyć się udanym zakupem perfum, musimy znać kilka wskazówek, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Najważniejsze wskazówki, o których należy pamiętać przed zakupem perfum

Głównym wymaganiem przy zakupie perfum jest dokładne zbadanie opakowania perfum. Musi zawierać nazwę produktu, jego producenta, skład, a w przypadku perfum markowych oznaczenia potwierdzające oryginalność produktu. Z reguły wysokiej jakości perfumy są transportowane w mocnych, szczelnych pojemnikach, w których są starannie umieszczone. Jeśli pudełko jest uszkodzone, może to oznaczać dwie rzeczy: perfumy nie zostały wyprodukowane legalnie lub to, że perfumy z tego opakowania zostały już użyte. Każda butelka perfum ma specjalną końcówkę, przez którą nakładana jest woda toaletowa. Po zamknięciu butelki z rozpylaczem należy ją kilkakrotnie nacisnąć, zanim perfumy zostaną rozpylone. Jeśli nałożymy perfumy chociaż raz, to staną się bardziej wrażliwe na warunki atmosferyczne i zmniejszą swoją trwałość. Równie ważnym atrybutem flakonu jest wieczko, na który zwracają dużą uwagę również twórcy. Warto zauważyć, że dzięki ciekawym nakrętkom twórcy perfum zwiększają flakon i butelkę i w ten sposób perfum może wydawać się większym. Perfumy męskie wykonane zgodnie ze wszystkimi normami, zasadami i standardami przemysłu perfumeryjnego nie zawierają żadnych drobnych cząstek. Dlatego, jeśli na dnie butelki znajdziemy ślady barwników lub innych cząsteczek podobnych do kurzu, lepiej zrezygnować z takiego zakupu.

Jak wybrać perfumy?

Każde ludzkie ciało jest inne i niestety nie każdy może korzystać z niektórych kosmetyków. To samo dotyczy perfum. Aby uniknąć poważnych konsekwencji, przed zakupem zaleca się przetestowanie perfum pod kątem skutków alergicznych. W tym celu nakładamy kilka kropli wody perfumowanej na nadgarstki. Jeśli jesteśmy uczuleni na te perfumy, na nadgarstkach pojawią się zaczerwienienia, co wskazuje na uczulenie na konkretną wodę toaletową. Ważną radą jest również to, że nie warto śpieszyć się z zakupem perfum. Najlepiej nanieść kroplę wody zapachowej na nadgarstek i odczekać przez 5-10 minut. Następnie można sprawdzić, jak zmienił się zapach i zdecydować, czy chcemy kupić określone perfumy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here