PODZIEL SIĘ

Coraz więcej osób skarży się na bóle pleców i trudności z rozluźnieniem mięśni. Bardzo często takie problemy ignorowane są aż do czasu zaostrzenia objawów skutkujących zintensyfikowaniem bólu, a w konsekwencji kłopotami ze snem i przewlekłym zmęczeniem. Niestety, obecne tempo i styl życia sprzyjają występowaniu problemów z nadmiernym obciążeniem mięśni – tego typu kłopoty powszechne są zarówno przy pracy fizycznej, jak i siedzącej oraz występują u coraz młodszych osób.

Zdrowy sen – energia w ciągu dnia


Rzeczą niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zdrowy sen. Niestety, czynniki takie jak stres oraz fizyczne i psychiczne wyczerpanie które przychodzą wraz z obowiązkami dnia codziennego skutecznie przeszkadzają w wypoczynku, doprowadzając do bezsenności i chronicznego zmęczenia. Aby poradzić sobie z tym problemem warto zadbać o prawidłowe rozluźnienie ciała przed snem – dobrym pomysłem jest aktywność fizyczna, która pomaga zmniejszyć ilość adrenaliny powstałej w podczas całego dnia. Kojący wpływ ma też wzięcie ciepłej kąpieli przed pójściem do łóżka. Unikać należy używek takich jak nikotyna czy kofeina. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odprężenie i poprawę samopoczucia przed snem jest masaż – łagodzi ból i stres oraz rozluźnia ciało. Przedmiotem w który warto się zaopatrzyć są nakładki masujące stanowiące bardzo skutecznie i wygodne rozwiązanie w walce z napięciem mięśniowym.

Co potrafi mata masująca?


Jak twierdzą klienci, najlepsze modele potrafią zastępować masażystę oraz dużo droższe, pełnowymiarowe fotele do masażu. Są to urządzenia interaktywne: posiadają pilot zdalnego sterowania za pomocą którego można wybierać różnego rodzaju techniki oraz programy automatyczne (między innymi masaż całych lub określonej partii pleców, mięśni przykręgosłupowych poprzez wałkowanie lub masaż ugniatający). Możliwe jest także dostosowanie częstotliwości wibracji oraz dopasowanie mechanizmu do wymiarów użytkownika, dzięki czemu z jednej maty korzystać może wiele osób. Maty masujące wyposażone są w głowice z nefrytu – jest to kamień półszlachetny, znany z wytwarzania promieniowania podczerwonego, łagodzącego dolegliwości bólowe i poprawiającego krążenie. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i pozwala na szerokie dostosowania masażu do potrzeb użytkownika.

Najlepszym sposobem na pozbycie się napięcia mięśniowego jest zastosowanie wyżej wymienionych metod jednocześnie. Masaże, aktywny tryb życia oraz zdrowa dieta w znacznym stopniu przyczyniają się do rozluźnienia ciała i pomagają w osiągnięciu dobrego, regenerującego snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here