PODZIEL SIĘ

Własna działalność to bardzo ważny krok w budowaniu kariery zupełnie od podstaw, na swój rachunek. Szereg udogodnień dla nowych przedsiębiorców, wchodzących w biznesowy świat, znacznie ułatwia cały proces. Zarejestrowanie firmy oraz większość innych formalności można załatwić online, oszczędzając czas, który można przeznaczyć na pracę w formie zdalnej lub usługi, pozwalające na gromadzenie własnej bazy klientów. Otwarcie konta bankowego do celów firmowych znacznie ułatwia prowadzenie finansów. Czy da się je również otworzyć przez Internet?

Jak otworzyć własny rachunek firmowy

Banki oferujące konta firmowe mają różne oferty, dlatego aby otworzyć to, które przyniesie najwięcej korzyści, warto najpierw zorientować się w tym, co proponują. Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób, wpisując w wyszukiwarkę konto firmowe ranking. W większości banków istnieje możliwość otwarcia rachunku drogą internetową, ale niektóre wymagają obecności w placówce. Przy porównaniu ofert warto zwrócić uwagę na:

  • Funkcjonalność konta
  • Opłaty za prowadzenie rachunku
  • Wysokość prowizji
  • Opłaty za wypłaty z bankomatów
  • Dostęp do limitów w koncie

W przypadku, kiedy konto ma pełnić również funkcję inwestycyjną, ważne jest też to, czy jest możliwość założenia rachunku lokacyjnego. Dla każdego przedsiębiorcy istotną kwestią jest to, by konto było kompleksowe, co umożliwi łatwy dostęp i korzystanie z niego przy pomocy wygodnej aplikacji.

Konto firmowe założone przez Internet

Otwarcie konta firmowego przez Internet wymaga jedynie złożenia wniosku online. Należy przygotować podstawowe dane, jak imię i nazwisko, pesel, numer telefonu, mail oraz dane firmy. Załatwienie tej sprawy bez wychodzenia z biura jest niezwykle łatwą procedurą. Wystarczy potwierdzenie danych przelewem, by można z niego od razu korzystać. Umowa jest podpisywana najczęściej poprzez kuriera. W bankach, które nie posiadają możliwości całkowitego założenia konta bez obecności w placówce, często wystarczy jedna wizyta w celu podpisania odpowiednich dokumentów.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here