PODZIEL SIĘ

Wraz z rosnącymi potrzebami rynku rozbudowała się również oferta opakowań do wysyłki. Możemy wybierać pudełka różnej wielkości i rodzaju oraz o dodatkowych wykończeniach.

Najważniejsze jest jednak to, aby na początek odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, dzięki czemu znacznie szybciej wybierzemy odpowiedni karton. Warto przede wszystkim ustalić, do czego potrzebujemy pudełka, jaki jest rozmiar produktu, który chcemy zapakować i jak ma wyglądać opakowanie.

Jakiej wielkości wybrać opakowanie do wysyłki

Kartony do wysyłki powinny być przede wszystkim dopasowane wymiarami do przedmiotów, które mają być w nich umieszczone. W większości przypadków trzeba także wziąć pod uwagę konieczność zachowania dodatkowego luzu, ponieważ w wielu przypadkach należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci folii bąbelkowej albo innego wypełniacza.

Istotne znaczenie mają także wymiary zewnętrzne zawsze w sytuacji, gdy potrzebujemy wysłać paczkę, korzystając z usług na przykład Poczty Polskiej. W przypadku takiego wyboru należy dokładnie uwzględnić gabaryty przesyłki, które z góry są ustalone i nie można ich przekroczyć.

Czy warto zwrócić uwagę na rodzaj tektury do przesyłki

Kartony do pakowania zaprojektowane są z różnego rodzaju tektury. To właśnie materiał wykonania ma największy wpływ na wytrzymałość oraz zgniatanie i zginanie. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się trójwarstwową tekturę o grubości ok. 3-4 mm.

Do najcięższych przedmiotów, które mają być przewożone na paletach albo do przeprowadzki najlepszym rozwiązaniem są kartony grube ok. 6-7 mm z tektury pięciowarstwowej. Takie opakowania zapewniają najwyższą sztywność i wytrzymałość.

Do małych pudełek fasonowych stosuje się mikrofalę, czyli tekturę 3-warstwową z bardzo małą grubością około 1,5 mm. Pod uwagę można również wziąć gramaturę surowca.

Czy konstrukcja opakowania ma znaczenie przy wysyłce

W niektórych przypadkach duże znaczenie może mieć szybkość składania pudełka i sposób zamykania oraz konieczność stosowania taśmy pakowej. Rodzaj konstrukcji może mieć także wpływ na wygląd estetyczny opakowania.

Najpopularniejszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem są pudełka klapowe, które zamyka się od góry i od spodu na 4 klapy, które następnie zaklejamy taśmą. Zawsze, kiedy szukamy tanich i sprawdzonych opakowań do wysyłki różnych paczek to odpowiednim wyborem będą właśnie kartony klapowe.

Natomiast w przypadku gdy zależy nam na większej estetyce opakowania, to wtedy warto zdecydować się na pudełka fasonowe. Po złożeniu przybierają sztywną i elegancką formę, a dodatkowo nie trzeba ich oklejać taśmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here