PODZIEL SIĘ

Przedsiębiorstwa na co dzień korzystają z takich urządzeń biurowych jak drukarki. Sprzęt ten pozwala na produkowanie ogromnej ilości dokumentów, niezbędnych do działania firmy. Oczywiście, używanie takich urządzeń wiąże się też z koniecznością wymiany tonerów. Co jednak zrobić z tymi zużytymi? Można je oddać do skupu tonerów.

Dlaczego zużyte tonery należy poddać recyklingowi?

Niestety w dalszym ciągu tylko połowa wyprodukowanych tonerów poddawana jest recyklingowi. Pozostałe z nich trafiają do śmieci, stwarzając zagrożenie dla środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że zawierają one trujące i szkodliwe substancje, a więc muszą być zutylizowane w odpowiedni sposób. Tego rodzaju elektroodpady nie mogą być gromadzone z innymi śmieciami. Najlepiej więc oddać je firmie, która prowadzi skup tonerów.

Na czym polega skup tonerów?

Skup tonerów pozwala na bezpieczne pozbycie się zużytych tonerów, ale także zarobienie nieco gotówki. To proste i bardzo wygodne rozwiązanie. Firmy zajmujące się taką działalnością przyjmują puste czy też zbędne, oryginalne produkty. Stawki różnią się oczywiście w zależności od producenta, stanu tonera czy też jego danego modelu. Oddanie tonerów w takie miejsce jest dobrą propozycją dla wszystkich firm, które zużywają spore ilości tych materiałów eksploatacyjnych.

Cała procedura jest bardzo prosta. Najpierw należy wypełnić formularz, dodając do niego zdjęcie tonera i podając jego datę produkcji. Następnie firma zajmująca się skupem dokonuje wyceny tonera, po czym przekazuje list przewozowy i wszelkie potrzebne dokumenty. Później wystarczy tylko spakować tonery, dołączyć list przewozowy i czekać aż paczkę odbierze kurier. Po weryfikacji tonerów firma zajmująca się skupem prześle określoną kwotę na wskazane wcześniej konto bankowe.

Jakie produkty przyjmuje skup tonerów?

Skup tonerów przyjmuje tylko i wyłącznie oryginalne produkty od znanych marek. Muszą więc one posiadać logo producenta oraz drukarki. Skupowi podlegają puste produkty, ale także te, które są pełne, jednak okazują się dla nas niepotrzebne. Warto pamiętać, że toner nie może być w żadnym razie uszkodzony. Do skupu nie można oddać produktów pozbawionych danych elementów, z odpryskami plastiku. Istotne jest też to, aby toner był czysty, nie powinien być więc zalany tuszem z zewnątrz tudzież obklejony proszkiem. Ponadto skup tonerów nie przyjmuje modeli przestarzałych. Są jednak od tego wyjątki. Niekiedy takie firmy przyjmują rzadkie egzemplarze. Jeśli danego modelu tonera nie ma na liście skupu, wówczas najlepiej napisać do firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here