PODZIEL SIĘ

Prędzej czy później, na którymś etapie naszego życia, przyjdzie nam nauczyć się angielskiego. Dzieci poznają pierwsze słówka już w przedszkolu, starsi często muszą doszkalać się na własną rękę, np. poprzez zajęcia w szkole językowej lub kursy e-learningowe. Czy język angielski rzeczywiście jest taki przydatny? Jak możemy go wykorzystać?

Większe perspektywy zawodowe

Trudno teraz o ofertę pracy, która zupełnie nie wymaga chociaż podstawowej znajomości obcego języka. Posługują się nim zarówno dziennikarze, jak i prawnicy, lekarze czy pracownicy hotelu. W niemal każdym zawodzie może zdarzyć się sytuacja, w której konieczne będzie porozumienie się po angielsku (np. w przypadku, gdy do kadry dołączy osoba spoza naszego kraju). Wysokie kompetencje językowe sprawiają, że jesteśmy bardziej atrakcyjni w oczach pracodawcy.

Łatwiejsze podróże

Planujesz po skończeniu szkoły zrobić sobie rok wolnego i zwiedzić Europę? A może po prostu chcesz się wybrać na wakacje z rodziną? Angielski jest bardzo uniwersalnym językiem, dzięki któremu będziesz mógł się porozumieć z mieszkańcami wielu krajów. Pamiętajmy, że obsługa hotelu czy pracownicy restauracji za granicą również nie będą zwracać się do nas po polsku, także przewodnik prawdopodobnie będzie prowadził wycieczkę po angielsku. Znajomość tego języka przynajmniej w stopniu komunikatywnym pozwoli nam na czerpanie pełnej przyjemności z urlopu.

Obcowanie z kulturą

Żyjemy w czasach, kiedy stale powstają nowe filmy, na rynku pojawiają się kolejne albumy muzyczne czy książki. Jeśli dobrze opanujesz angielski, nie będziesz musiał zawracać sobie głowy tłumaczeniem. Z odpowiednimi umiejętnościami będziesz mógł obcować z literaturą w oryginale, a oglądanie filmów czy seriali bez napisów nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Dobrze też rozumieć, o czym śpiewa nasz ulubiony wokalista, prawda?

Poszerzanie wiedzy

Nie możemy obecnie narzekać na dostęp do mediów, ale pamiętaj, że zanim informacja dotrze do polskich redakcji, może minąć trochę czasu. Jeśli poznasz angielski, będziesz mógł przeglądać serwisy anglojęzyczne, czytać artykuły i blogi. Szybciej poznasz wiadomości ze świata i zapoznasz się z nowinkami.

Angielski Częstochowa? Sprawdź tutaj: http://tarkowski.edu.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here