PODZIEL SIĘ

Flagi na maszcie kojarzone są przede wszystkim s symbolami narodowymi i uroczystościami państwowymi. Warto pamiętać jednak o tym, że pełnią one również inne funkcje, między innymi informacyjne oraz promocyjne. Aby jednak flaga dobrze się prezentowała, pełniąc swoją funkcję, powinna zostać należycie zamontowana na maszcie.

Jak można zamontować flagę?

Flagę można montować na stałe bądź tylko okresowo, wszystko zależne jest od potrzeb i okoliczności. W wyborze montażu ważne jest również to, jaka jest wielkość flagi oraz pełniona przez nią funkcja. Flagi na maszcie można montować na dwa sposoby.

Pierwszy z niuch polega na zastosowaniu uchwytów flagowych, czyli niewielkich elementów, do których przyczepiana jest cała konstrukcja. Filarem całej konstrukcji jest rura, w której umieszcza się trzonek flagi. Uchwyty pozwalają na przymocowanie flagi wraz z całą konstrukcją do budynków, bloków czy domów. Najczęściej w ten sposób mocowane są flagi, które eksponuje się w czasie obchodów świąt narodowych.

Do montażu flagi przydatny będzie również maszt flagowy taki jak w ofercie https://magdal.pl/oferta/maszty-flagowe. Co to takiego? Maszt jest słupek występujących w bardzo różnych wysokościach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb. Maszty flagowe to dobre rozwiązanie do eksponowania dużych flag. Ich konstrukcja jest zaawansowana technologicznie, najczęściej stosuje się je przy urzędach, ambasadach oraz przy dużych firmach. Mocowanie flagi na maszcie ze względu na jej wielkość może być czasochłonne, wymaga też sporej dokładności, by wyglądała ona estetycznie.

Jak zamontować maszt flagowy?

Zanim będzie miało miejsce mocowanie flagi na maszcie, bardzo ważne jest to, by sam maszy właściwie i stabilnie osadzić w gruncie. Musi być stabilny, nie poruszać się pod wpływem nawet silnego wiatru. Słup nie może się przewrócić anu złamać, co mogłoby stworzyć poważne bezpieczeństwo dla osób, które będą przebywały w pobliżu masztu.

Montaż masztu, by był on stabilny, musi być poprzedzony wykonaniem odpowiedniego fundamentu, który powinien mieć głębokość co najmniej 100 cm, natomiast obwód powinien być taki sam jak średnica masztu.

Otwór pod fundament musi być zalany betonem, a po tym, jak się dobrze zwiąże (co niekiedy może trwać nawet dwa tygodnie) można umieścić i wypoziomować kosz w gruncie, a dopiero po takim przygotowaniu podłoża można zamontować maszt. To już jest dość proste zadanie i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Montaż szybko i skutecznie może przeprowadzić tylko jednak osoba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here