PODZIEL SIĘ

Cera naczynkowa wymaga specjalnej, dostosowanej do niej pielęgnacji. Jest wyjątkowa wrażliwa i uważana za bardzo problematyczną. Można ją rozpoznać po występujących na skórze zaczerwienieniach – to naczynia krwionośne dość płytko umiejscowione. Naczynka mogą pojawić się bez względu na wiek, i to zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn! Niestety, wiele osób długo musi walczyć z pękającymi naczynkami na policzkach. Czy da się coś z tym zrobić? Tak, trzeba tylko podjąć odpowiednie, delikatne kroki…

Jak zmniejszyć widoczność naczynek?

Dla cery naczynkowej potrzebna jest odpowiednia kuracja, która pomoże w zmniejszeniu widoczności naczynek i zapobiegnie powstaniu jeszcze większego problemu, czyli trądziku różowatego, który może się pojawić przy nieodpowiednim zadbaniu o skórę. 

Co stosować?

  • peeling tylko enzymatyczny
  • pianka do cery naczynkowej
  • krem na noc do cery naczynkowej
  • krem na dzień do cery naczynkowej
  • pod krem dobre będzie serum, oczywiście również dostosowane do cery naczynkowej, najlepiej z wit. C

Dobrze, aby wybierać takie kremy, które przeszły testy dermatologiczne, konsumenckie i kliniczne. Niektóre kosmetyki mają dodatkowo pigment, który tonizuje widoczność naczynek na twarzy.

Dobrej jakości kosmetyki do cery naczynkowej znajdziesz m.in. na https://giftofnature.pl/pielegnacja-twarzy/

Czego nie stosować?

– wszelkich kosmetyków na bazie alkoholu

– wszelkich maseczek rozgrzewających skórę, bo mogą mocno cerze naczynkowej zaszkodzić i sprawić, że naczynka będą mocniej pękać

– gruboziarnistych peelingów do twarzy

Dobrze jest też wyeliminować ostre przyprawy w codziennej diecie, jak i alkohol. Dobrze dobrana dieta pomaga w walce z zaczerwieniem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here