PODZIEL SIĘ

Dieta detox, inaczej detoksykacyjna ma na celu przede wszystkim oczyszczeni organizmu z toksyn, które są przyjmowane w jedzeniu, wodzie czy powietrzu. Oczywiście dzięki niej możemy stracić również zbędne kilogramy. Przez szkodliwe substancje w naszym organizmie możemy źle się czuć i mieć problemy z koncentracją. Dieta detoksykacyjna oparta jest na produktach bogatych w błonnik, czyli możemy go spotkać w warzywach i owocach. To one są postawą tej diety. Powinno się ich jeść od sześciu do dziewięciu porcji z tymi produktami. Dieta detox poprawi nasze samopoczucie oraz stan zdrowia.

Jak oczyścić ciało z toksyn za pomocą diety detox?

Dieta detoksykacyjna powinna trwać maksymalnie 7 dni i mogą się jej poddać tylko osoby zdrowe. Co więc powinniśmy jeść podczas diety detox? Poza wcześniej wspomnianymi warzywami i owocami należy do posiłków dodawać orzechy, ziarna i nasiona. Należy pamiętać o dodaniu do diety warzyw krzyżowych, jagód, cebuli, czosnku. To właśnie te produkty są odpowiedzialne za oczyszczenie organizmu z toksyn. Podczas tej diety należy zwrócić uwagę na napoje, które pijemy. Powinniśmy przyjmować 1,5 litra wody każdego dnia. Należy wyeliminować czarną herbatę i kawę, zamienić ją na herbatki ziołowe. Podczas diety detoksykacyjnej powinniśmy spożywać żywność sfermentowaną np.: kapustę, różnego rodzaju kiszonki oraz jogurty. Całkowicie zapomnijmy o produktach przetworzonych, po ukończeniu diety również należy ich unikać. Co oczywiste podczas detoksykacji nie można spożywać produktów zawierających cukier i pić alkoholu.

Warto przygotować się do tej diety kilka dni wcześniej, jedząc różnego rodzaju sałatki. Dieta detox jest zdrowa dla naszego organizmu pod warunkiem, że nie będzie często stosowana. Istnieją różne rodzaje diet oczyszczających. Niektóre trwają weekend, inne są dziesięciodniowe. Są również takie, które polegają na przyjmowaniu konkretnego produktu np. dieta jogurtowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here