PODZIEL SIĘ

Masz stronę internetową na WordPressie? Zastanawiasz się jak zaprosić odwiedzających Twój sklep gości do Newslettera? Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że stworzysz odpowiedni popup. Pomoże Ci w tym wtyczka mailingowa do WordPressa od FreshMail.pl. Dziś podpowiadamy jak ją zainstalować w kilku prostych krokach.

Wtyczka mailingowa do WordPressa — do czego służy

Przy pomocy wtyczki możesz z łatwością stworzyć odpowiedni popup, czyli automatycznie pojawiające się okienko lub baner. Możesz ustalić jego wygląd oraz styl, określić kryteria jego wyświetlania. Klient będzie mógł automatycznie zapisać się do subskrypcji newslettera za pomocą checboxa. A Ty będziesz mógł sprawdzać, jak efektywne jest takie działanie, dzięki systematycznie otrzymywanym raportom.

Jak zainstalować wtyczkę mailingową do WordPressa

Proces instalacji tego praktycznego rozszerzenia jest prosty i intuicyjny i składa się z kilku nieskomplikowanych kroków:

  1. Załóż darmowe konto na freshmail.pl
  2. Wejdź w panel administracyjny WordPressa, znajdź „FreshMail for WordPress” i postępuj zgodnie z instrukcjami.
    Możesz także pobrać spakowany plik ze strony freshmail.pl i przesłać go na platformę WordPress, do katalogu wtyczek, w Twoim panelu administracyjnym.
  3. Skonfiguruj wtyczkę. W tym celu przejdź do zakładki: Połącz z FreshMail i podaj potrzebne informacje, czyli klucz API, a także API Secret. Pozwoli to w łatwy sposób zintegrować oba systemy. Następnie przejdź do zakładki: Dodaj Nowy Formularz i wybierz Twoją listę. Znajdziesz tutaj pola odpowiadające za wygląd wiadomości i jej właściwości.
  4. Dodaj formularz do strony. Znajdź panel administracyjny i wejdź w zakładkę: Wygląd – Widgety. Następni przeciągnij widget FreshMail do Twojego szablonu i wybierz z listy stworzony w poprzednim kroku formularz.
  5. Skonfiguruj popup. Wejdź do zakładki: All forms – Edit Form – Properties. Możesz ustalić, kiedy popup ma się wyświetlać i kiedy ma być blokowany. Ustal też, na jaką stronę Twój gość będzie przekierowany po zapisaniu się na newsletter.

Wtyczka mailingowa do WordPressa — dodatkowe funkcje

Decydując się na to rozwiązanie, możesz liczyć na kilka dodatkowych udogodnień. Najbardziej przydatne z nich to między innymi:

  • Możliwość określenia wyglądu Twojego formularza.
  • Wybór szablonu, który będzie pasował do Twojej strony internetowej.
  • Możesz także dodać checkbox do innych formularzy. Przycisk wyboru pojawi się np. w czasie dodawania komentarza lub rejestracji nowego użytkownika.

Dlatego nie czekaj, i już dzisiaj zacznij korzystać z praktycznej wtyczki mailingowej FreshMail: https://freshmail.pl/wtyczka/wordpress-newsletter-mailing/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here