PODZIEL SIĘ

Szwy w odzieży to szczególne miejsca, które są narażone na wszelkiego rodzaju zniszczenia, takie jak pęknięcia, czy rozdarcia. Jakiekolwiek uszkodzenie szwów powoduje ich nieszczelność, co może skutkować dużym dyskomfortem użytkujących ją osób. Aby zapobiegać wielu nieprzyjemnym sytuacjom, które powodują przepuszczające wilgoć szwy, należy je uszczelniać odpowiednio do tego dostosowanymi materiałami. Służą do tego specjalistyczne taśmy do uszczelniania szwów. Dzięki ich wykorzystaniu odzież jest w pełni zabezpieczona przed przemakaniem i zniszczeniem.

Uszczelnianie szwów w odzieży gwarantem bezpiecznej pracy

Pracownicy, którzy w swojej codziennej pracy muszą być wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak specjalistyczna odzież robocza, nie mogą być narażeni na korzystanie z ubrań powodujących dyskomfort. Ich odzież musi zostać podklejona specjalistycznymi materiałami, gwarantującymi szczelność i zapewniającymi wygodną oraz bezproblemową pracę. Służby mundurowe – policja, wojsko, straż pożarna czy pracownicy medyczni to zawody szczególnie narażone na wykonywanie trudnych zadań w niekorzystnych warunkach. Dlatego ich ubrania muszą być odporne na zniszczenia i przedostawanie się wody.

Uszczelnianie szwów w odzieży roboczej

W zależności od charakteru wykonywanej pracy odzież może być podklejana różnego rodzaju taśmami. Do odzieży przeciwdeszczowej z PVC i PU wykorzystywane są taśmy jednowarstwowe, zaś do ubrań roboczych, sportowych i narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne stosuje się taśmy dwuwarstwowe. Produkty trzywarstwowe służą do uszczelniania szczególnie wymagającej, ciężkiej i grubej odzieży, takiej jak ubrania chemiczne, wojskowe, motoryzacyjne czy medyczne. Do uszczelniana szwów wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, które w profesjonalny sposób idealnie zabezpieczają szwy.

Dlaczego uszczelnianie szwów jest takie ważne

Dzięki fachowej aplikacji na szwy odzież pracowników jest w idealnym stanie, co sprzyja zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa i bardziej komfortowej pracy. Należy pamiętać jednak o tym, aby do uszczelniania szwów wykorzystywać materiały najwyższej jakości. Taśmy LOXY są jej najlepszym przykładem, ponieważ są niezawodne nawet w najtrudniejszych nawet warunkach. Wykorzystywanie ich przy produkcji odzieży roboczej gwarantuje bezpieczne i długotrwałe użytkowanie, z gwarancją nieprzemakalności spojenia na szwach.
Uszczelnianie elementów odzieży daje gwarancję wytrzymałość, a ubrania te pozostają w nienagannej kondycji przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here