PODZIEL SIĘ

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który pozwala mieć nadzieję na unieważnienie umowy kredytowej we frankach szwajcarskich. Osoby mające kredyt we frankach, które zdecydują się na wejście na drogę sądową, będą wspomagane przez wyżej wymienione orzeczenie. Ukraca bowiem ono samowolę banków w zakresie wyznaczania rat oraz uznaje system „złotowo-frankowy” za abuzywny. 

Duża liczba spraw sądowych na linii kredytobiorca – bank sprawiła, że kancelarie prawne zaczęły się specjalizować w tego typu sprawach. Kancelaria od kredytów we frankach często jest wynagradzana za końcowe efekty swojej pracy, dlatego stają się one niezwykle efektywne. 

Warto wspomnieć, że kredytobiorca ma szansę na całkowite unieważnienie umowy kredytowej, ponieważ często Sądy stwierdzają nieważność umowy już w chwili jej zawarcia. Powoduje to ogromne straty dla banków, dlatego walczą one z tego typu podejściem. Jednym z takich sposobów jest żądanie od kredytobiorców wynagrodzenia za korzystanie z wypłaconego przez bank kapitału. Jednakże tego typu żądania nie mają żadnych podstaw prawnych. Ma to na celu tylko zniechęcenie pożyczkobiorców do dochodzenia swoich praw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here