PODZIEL SIĘ

Kosztorysowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jaką powinien posiadać specjalista do spraw budownictwa czy inwestor. Niemniej jednak większość osób, nawet posiadających wykształcenie wyższe nie potrafi sporządzić dobrego kosztorysu. Jak skutecznie nauczyć się kosztorysowania?

Kosztorysowanie  – we własnym zakresie?

Podstawy kosztorysowania zwykle wprowadzane są już w czasie studiów wyższych, na przykład na kierunku budownictwo. Niemniej jednak nie dają one pełnej wiedzy ani umiejętności w zakresie sporządzania dobrych jakościowo kosztorysów. Absolwenci bardzo często próbują uzupełnić wiadomości we własnym zakresie, korzystając przy tym na przykład z literatury fachowej. Jednocześnie warto podkreślić, że samodzielna nauka wymaga sporego zaangażowania, a także poświęcenia znacznej ilości czasu. Ponadto trudno znaleźć osobę, która rozwieje wątpliwości i wytłumaczy niezrozumiałe treści. Tymczasem większość specjalistów chciałaby nauczyć się kosztorysowania w stosunkowo krótkim czasie, gdyż jest im to potrzebne w pracy zawodowej. Dlatego też nauka na własną rękę nie zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs?

Kurs z kosztorysowania to doskonała alternatywa dla osób, które chciałyby rozpocząć pracę w zakresie sporządzania kosztorysów. Zawiera on w sobie podstawy kosztorysowania, a więc dedykowany jest także tym, którzy nie posiadają żadnej wiedzy w tym zakresie. Kurs z kosztorysowania przeznaczony jest zwłaszcza dla osób, działających w branży budowlanej bądź dla inwestorów. Chętnie korzystają z niego kierownicy budowy, architekci czy osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Odbywa się w systemie e-learningu, co znacząco ułatwia zdobywanie wiedzy. Kurs przeznaczony jest dla osób posiadających wykształcenie średnie, w tym również dla studentów.

Dlaczego warto nauczyć się kosztorysowania?

Umiejętność sporządzania pełnowartościowych kosztorysów jest wymagana przez pracodawców, jednak niewiele osób, nawet z wykształceniem wyższym, może się nią pochwalić. Jej posiadanie to doskonała przepustka do znalezienia lepszej pracy, która jednocześnie pozwala być bardziej konkurencyjnym na rynku. Umiejętność kosztorysowania przydaje się także osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Niemniej istotne są kompetencje w zakresie czytania i interpretowania kosztorysów, które można nabyć na dedykowanym kursie z zakresu podstaw kosztorysowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here