PODZIEL SIĘ

Współczesna technika daje wiele możliwoci. To właśnie dzięki niej powstały użyteczne w wielu sytuacjach ukryte dyktafony, wykorzystywane nie tylko przez biura detektywistyczne.

Czym są dyskretne dyktafony?

Dyskretne dyktafonu to często niepozorne urządzenia, pozwalające na nagrywanie dźwięku, niekiedy nawet przez wiele godzin. Są praktyczne w zastosowaniu, więc nic dziwnego w tym, że w swojej pracy często wykorzystują je biura detektywistyczne. Tego rodzaju dyktafony często mają niewielkie rozmiary porównywalne do wielkości spinacza biurowego, dzięki czemu bez trudności można umieszczać je w przedmiotach codziennego użytku (np. długopisach, zapalniczkach, telefonach, pendrive, książkach, torebkach).

Dyskretne dyktafony (czasem określane mianem szpiegowskich) są bardzo proste w obsłudze. Coraz częściej łatwy jest także ich montaż, dzięki czemu można samodzielnie umieszczać je w dowolnych przedmiotach. W urządzeniach umieszczane są bardzo czułe mikrofony, które pozwalają na nagrywanie dźwięków nawet w przypadku, gdy ich źródło znajduje się w odległości 15 metrów od urządzenia. Bardziej zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia mają funkcję wykrywania mowy, co oznacza, że nagrywanie uruchamia się dopiero w momencie, w którym dyktafon wykryje głos. W przypadku tych najlepszych do rozpoczęcia nagrywania wystarczy nawet bardzo cichy szept.

Gdzie można wykorzystać dyskretny dyktafon?

Dyktafony szpiegowskie to niewielkie urządzenia, które w łatwy sposób i co najważniejsze bardzo skutecznie, można zakamuflować. To sprawia, że dla osoby niewiedzącej o ich istnieniu są niemal niewykrywalne.

Gdzie można wykorzystać dyktafony szpiegowskie? W tym przypadku możliwości jest wiele. Ich zastosowane może być bardzo poste i zwyczajne. Idealnie sprawdzą się do nagrywania przebiegu spotkań, rozmów czy wykładów. Co istotne, dyktafony dyskretne pozwalają na nagrywanie dźwięku, nawet bez obecności osoby, która chce nagrać wybraną sytuację. Jest to możliwe między innymi dzięki wyposażeniu dyktafonu w funkcję rozpoznawania głosu.

Użycie dyktafonu dyskretnego jest dobrym sposobem również na sprawdzenie tego, czy podczas naszej nieobecności w mieszkaniu, czy domu nie znajduje się osoba niepożądana. Szpiegowskie dyktafony, dzięki temu, że są dyskretne, mogą być stosowane również w celu rejestrowania rozmowy np. w przypadku osób szantażowanych, czy oskarżonych o przestępstwo, którego nie popełnili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here