PODZIEL SIĘ

Położenie pięknej, marmurowej czy granitowej posadzki nie gwarantuje od razu spektakularnego efektu wow. Dlaczego? Ponieważ aby powierzchnia kamienia była naprawdę efektowna, potrzebne jest zastosowanie specjalistycznych preparatów, a są nimi proszki polerskie. Dzięki ich wykorzystaniu posadzka jest gładka niczym lustro i posiada atrakcyjny połysk. Takimi środkami można polerować nie tylko kamień, ale także posadzki z lastriko, ceramiki i betonu.

Proszki polerskie – co to takiego?

To specjalna kompozycja substancji, które mają działanie nabłyszczające, polerujące i konserwujące. Przeznaczone są zarówno do nowych powierzchni, jak i również do tych już eksploatowanych. Posadzki w kościołach, bankach, restauracjach czy hotelach można trwale i efektownie odświeżyć i nadać im nowy, efektowny wygląd. Dzięki proszkom polerskich zlikwidowane zostają zarysowania, a matowy wygląd zastąpiony nowym, odnowionym połyskiem. Proszki do polerowania stosuje się przy użyciu urządzeń mechanicznych i z zastosowaniem specjalnie dobranego pada. Trzeba pamiętać o tym, że na rynku istnieją różne rodzaje takich preparatów, które trzeba idealnie dobrać do rodzaju posadzki.

Proszek polerski do marmuru – jakie są rodzaje?

Jeżeli zastanawiasz się jaki rodzaj proszku polerskiego do swojej posadzki wybrać, musisz scharakteryzować jej rodzaj. Jasny marmur wymaga zastosowania środka o nazwie A1 GREY, który nie posiada w swoim składzie kwasów i chroni delikatną strukturę kamienia. Włoski marmur Bianco Carrara to marmur bardzo delikatny dlatego idealnym dla niego preparatem jest Polish KMT, który nie wypala struktury kamienia, a nadaje mu piękny połysk. Żółty proszek A3 YELLOW jest bardzo skuteczny w działaniu, ponieważ tworzy na powierzchni posadzki związki o dużej twardości. Dobre właściwości czyszczące posiada także proszek KLINDEX KP85, którego używać można nie tylko do marmuru, ale także do granitu i porcelany.
Proszki polerskie do marmurów, granitów czy betonu to preparaty niezbędne do utrzymania wysokiej estetyki podłogi, ponieważ ją impregnują i zabezpieczają przed matowieniem i zarysowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here