PODZIEL SIĘ

Hale produkcyjne do świetne rozwiązanie dla różnych biznesów. Dzięki nim, możliwe jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy i produkcji. Najważniejsze jednak, by hala spełniała wszystkie oczekiwania i wymagania inwestora. W tym celu warto przede wszystkim skupić się na jej projekcie, który będzie uwzględniał wszystkie wytyczne. Pomożemy w jego stworzeniu. Nasza firma Kobexstal zajmuje się tym od lat.

Jak wygląda proces projektowania hali produkcyjnej?

Na początkowym etapie projektowania najważniejszy jest kontakt z inwestorem – poznanie jego wizji i oczekiwań. Nasz zespół inżynierów i technologów budownictwa stara się uwzględnić wszystkie jego potrzeby, prowadzone są liczne rozmowy, trwa znajdywanie najlepszych rozwiązań. Projektowanie odbywa się za pomocą najwyższej klasy oprogramowania firm Construsoft, Dlubal oraz Cadsis. Podczas tworzenia projektowania, bierzemy również pod uwagę lokalizację hali, a także uwzględniamy wszystkie polskie i europejskie normy – dowiedz się więcej na: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-produkcyjne.html

Jakie są możliwości w trakcie projektowania hali?

Projektując halę, należy przede wszystkim określić jej rozmiar. Oferujemy różne szerokości hal, od 15 m do 36 m. Należy także zdecydować się na konkretne rozwiązanie konstrukcyjne. Największą popularnością cieszą się konstrukcje na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, gdyż są ekonomiczne, a jednocześnie bardzo trwałe. Żeby jednak zdecydować się na konkretny wariant, trzeba uwzględnić rodzaj planowanej działalności – w tym zakresie zawsze służymy radą.

Etap projektowania wiąże się również z określeniem rodzaju obudowy. Przykładowo, płyta warstwowa z wypełnieniem z poliuretanu i płyta z wypełnieniem z wełny mineralnej mają doskonałe wartości termoizolacyjne. Blacha trapezowa to rozwiązanie ekonomiczne i proste do montażu. Z kolei ściany oporowe są najczęściej stosowane dla budynków inwentarskich lub rolniczych, ponieważ zwiększona ilość czynników zewnętrznych wymaga wzmocnionej odporności ścian.

Osobną kwestią jest także wybór zabezpieczenia antykorozyjnego, może nim być np. malowanie albo cynkowanie ogniem. Decydując się na projekt hali, trzeba również określić jej naświetlenie (wybrać odpowiednie świetliki i okna), a także jak powinna wyglądać jej brama lub drzwi.

Hale produkcyjne to miejsca, które powinny być trwałe i funkcjonalne. Należy je stricte dopasować do potrzeb danego inwestora i jego biznesu. Dlatego tak ważna jest wrażliwość na niuanse, a także wiedza i doświadczenie. Nasza firma Kobexstal pomoże w stworzeniu optymalnego projektu hali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here