PODZIEL SIĘ

Aparaty USG są niezwykle ważnym elementem leczenia i diagnostyki zmian jakie zachodzą wewnątrz ludzkiego organizmu w każdej placówce medycznej.

Badanie USG znajduje zastosowanie w diagnozie organów jamy brzusznej ale można je również stosować do badań serca, tarczycy czy układu szkieletowego. Ultrasonograf jest też powszechnie używany do badań płodów, ich obserwacji, oceny płci i do stwierdzenia położenia płodu w łonie matki, a za pomocą efektu Dopplera lekarz może ocenić stan naczyń krwionośnych. Ultrasonografia niewątpliwie cieszy się dużą popularnością ze względu na bezpieczeństwo w stosowaniu. Nie występuje ryzyko powikłań, jest to metoda nieinwazyjna i bezbolesna, a także badanie jest przeprowadzane w czasie rzeczywistym- nie trzeba oczekiwać na jego wyniki i można podjąć szybkie leczenie w razie zauważenia ewentualnych zmian. Nie dziwi, więc szerokie zapotrzebowanie na ten sprzęt medyczny.

Przy wyborze ultrasonografu, stykamy się z dużym zróżnicowaniem cenowym, które możemy zauważyć od razu wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło: aparat USG cena. Można znaleźć nowe aparaty zaczynając od kwoty 10 tysięcy złotych, które oferują tylko podstawowe funkcje, idąc dalej są średnio przenośne sprzęty z kolorowym Dopplerem za ok.30 tysięcy złotych i stacjonarne za ok. 40 tysięcy złotych. Ultrasonograf przenośny z dotykowym ekranem kosztuje za to ok. 70 tysięcy złotych. Są to dość wysokie koszty, warto zatem poszukać głębiej, wyszukując sklepy internetowe, gdzie można znaleźć używane ultrasonografy w korzystniejszych cenach z wieloma funkcjami do wyboru. Przykładowo, strona internetowa trimed.pl prezentuje takie urządzenie jak aparat USG Siemens, możemy znaleźć tam używane ultrasonografy w niższych cenach już od 7 500 złotych, które oferują większość funkcji nowych sprzętów z wyższej półki, a w tym także obrazowanie 3D. Warto zatem poświęcić dużo więcej czasu szukając odpowiedniego aparatu USG.

Nie tylko musimy zwrócić uwagę na funkcje na jakich nam zależy, ale również na cenę, gdyż nie każda placówka medyczna może sobie pozwolić na najdroższy sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here