PODZIEL SIĘ

Najbardziej istotnym wyznacznikiem nowoczesnej łazienki jest przede wszystkim prostota pod względem wyposażenia. Współczesne trendy czerpią przede wszystkim z uproszczeń, kształtów geometrycznych oraz zastosowania tradycyjnych materiałów, na przykład metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Minimalizm obecny jest także w wykończeniach, które zazwyczaj pozbawione są wyraźnych zdobień. Dotyczy to również baterii wannowych oraz wannowo prysznicowych. Tego typu baterie sprzedaje każdy, posiadający w swojej ofercie osprzęt taki jak armatura nierdzewna sklep.

Baterie wannowe wyposażone są zazwyczaj w ceramiczną głowicę, mosiężny korpus oraz wylewkę i uchwyt. Natomiast w przypadku baterii wannowo-prysznicowej, konieczne jest również posiadanie przyłącza dla zestawu prysznicowa. Posiada je w swojej ofercie każda sprzedająca osprzęt taki jak armatura nierdzewna hurtownia. Można tam również znaleźć modele wyposażone w mieszacz wody oraz ogranicznik strumienia wypływu, co przyczynia się do bardziej oszczędnego poboru. Istotnym dodatkiem jest także perlator napowietrzający strumień oraz ograniczający zużycie wody.

Wannowa armatura kwasoodporna może być mocowana w ścianie lub podtynkowo. W pierwszym przypadku korpus jest w całości widoczny na ścianie, natomiast w drugim zobaczyć można jedynie elementy użytkowe, takie jak przyciski, uchwyty czy pokrętła do uruchamiania przepływu wody. Baterie wannowe zwykle wykończone są na chromowany kolor matowy lub połyskujący, a także mogą posiadać proste lub oryginalne kształty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here