PODZIEL SIĘ

Szukając pomocy w walce z uzależnieniem, coraz częściej pacjenci szukają rozwiązania tzw. wszywki alkoholowej.

Wszywka Alkoholowa Opole specjalista wyjaśnia

Sam zabieg wszycia leku, dla osoby uzależnionej od alkoholu trwa niedługo, bo ok. 20 minut. Jest bezbolesny, wykonywany przez chirurga. Wszywka alkoholowa, czyli zaszycie związku chemicznego zwanego disulfiramem w miejsce dostępne, ale mało widoczne. Najczęściej wszywa się go pod pośladkiem. Czas gojenia rany to najczęściej 7 dni. Wszystko zależy od jakości wykonanego zabiegu oraz umiejętności regeneracyjnych organizmu pacjenta. Cały zabieg jest dokonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego, dlatego też nie należy się obawiać bólu.

Czego unikać po zabiegu

  • Po samym zabiegu, zanim lekarz zdejmie szwy, bądź te się rozpuszczą należy unikać wysiłku fizycznego,
  • Po zaszyciu leku, nie wolno spożywać alkoholu pod żadną postacią, działanie leku z alkoholem jest sytuacją zagrażającą życiu człowieka,
  • Przez czas działania disulfiramu w organizmie należy zwracać uwagę na skład produktów codziennego użytku. Pacjent nie może mieć kontaktu nawet z najmniejszą ilością alkoholu tutaj: ocet spirytusowy, ogórki kiszone, maści oparte na etanolu, sosy czy środki do dezynfekcji są surowo zakazane.
  • Ważną sprawą jest pilnowanie samej rany, gdyż u osoby uzależnionej procesy regeneracyjne mogą być osłabione, stąd należy pilnować czy rana się goi we właściwy sposób oraz czy nie zachodzi ropą, nie czernieje, czy nie boli w nienaturalny sposób.

Podejmując się zabiegu wszycia Esperalu musimy liczyć się z opłatą za sam lek, która waha się w okolicach 300 zł oraz opłaty za zabieg. Tutaj cena różni się znacząco, bo znajdziemy już od 600 zł do 1000 zł za zabieg. Różnica w kwotach związana jest z: leczeniem po zaszyciu leku, ceną środka znieczulającego, ilości leku w przeliczeniu na masę ciała, oraz kwestia czy w pakiecie mamy antybiotyk, oraz czy szwy należy zdjąć po upływie odpowiedniego czasu, czy wybieramy szwy rozpuszczalne.

Sam zabieg musi być wcześniej poprzedzony badaniem lekarskim, aby wykluczyć możliwe przeciwwskazania do użycia leku. Tutaj ważną sprawą jest brak alergii na którąkolwiek substancję czynną, równowaga psychiczna – brak psychozy, czy prób samobójczych u pacjenta, oraz brak chorób serca oraz układu krwionośnego. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, to zabieg jest zupełnie bezpieczny i może dać wolność od nałogu na wiele miesięcy, a może nawet i lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here