PODZIEL SIĘ

Łańcuszek prezentem dla kobiet i mężczyzn

Łańcuszki to ten rodzaj biżuterii, który przez lata niezmiennie cieszy się popularnością i nic nie wskazuje na to aby miało się to zmienić. Nieprzemijająca moda na łańcuszki bierze się przede wszystkim z ich uniwersalności. Dobrze wyglądają z każdą stylizacją począwszy od codziennego stroju aż po wieczorowe kreacje. Dzięki wymiennym zawieszkom możemy stale tworzyć nowe zestawy. Ponadto łańcuszki to biżuteria, która przyjęła się także w modzie męskiej. Wielu panów nosi srebrne lub złote łańcuszki jako samodzielną ozdobę bądź też z dodatkiem zawieszki, najczęściej krzyżyka, medalika lub też w wersji bardziej militarnej z tzw. nieśmiertelnikiem. Złote łańcuszki damskie to już klasyka prezentów walentynkowych, szczególnie modele z zawieszka w kształcie serduszka.

Rodzaje łańcuszków

Łańcuszek to bardzo szerokie pojęcie, w skład którego wchodzi bardzo wiele wzorów. Warto zapoznać się przynajmniej z tymi najpopularniejszymi nazwami aby bardziej świadomie dokonać wyboru. – Pancerka – spłaszczone ogniwa o oszlifowanych brzegach, dzięki którym łańcuszek pięknie odbija światło. Masywniejsze modele są chętnie wybierane przez mężczyzn. – Figaro –  podobny do pancerki z tym, że trzy małe ogniwa połączone są jednym dłuższym. Splot łańcuszka często wybierany przez mężczyzn. – Singapur – kolejna modyfikacja pancerki. Ogniwa są jednak dużo drobniejsze i na całej długości charakterystycznie skręcone. Dobrze prezentuje się z zawieszkami. Splot typowy dla kobiet. – Ankier – ogniwa w kształcie owalnym bądź kwadratowym łączą się ze sobą pod kątem 90 stopni. Drobniejsze modele nadają się do noszenia z zawieszką. Łańcuszek splotem przypomina metalowy łańcuch. – Żyłka – charakterystyczna forma cieniutkiego łańcuszka, który miękko się zgina i ładnie układa na dekolcie. Jest bardzo delikatny dlatego dobrze prezentuje się z lekką i delikatną zawieszka. Dzięki swojej elastycznej formie jest bardzo wygodny, wytrzymały i chętnie noszony przez kobiety na co dzień. – Kulkowy – charakterystyczne połączenie maleńkich kuleczek, chętnie wybierane przez Panów do zawieszenia nieśmiertelników. – Kostka – ogniwa stanowią małe kosteczki ciasno ze sobą połączone. Zwykle jest to delikatny łańcuszek dobrze współgrający z zawieszkami.

Złoty czy srebrny, czym kierować się przy wyborze?

Wybór złotej czy srebrnej biżuterii stanowi często nie lada problem. Z obu tych kruszców znajdziemy różnorodne i piękne wyroby jubilerskie. Złoto jest oczywiście znacznie droższe dlatego często decydujemy się na nie chcąc aby nasz prezent był kosztowny i bardziej okazały. Czasami takie myślenie jest błędne gdyż wiele osób po prostu nie przepada za złotą biżuterią. Warto przez zakupem zorientować się w upodobaniach ukochanej osoby aby podarować jej biżuterie, którą z chęcią będzie nosić. Srebrne łańcuszki z dobrej próby, pozłacane lub rodowane i z efektownymi zawieszkami z powodzeniem mogą konkurować ze złotą biżuterią. Warto kierować się tym jaką biżuterię posiada ten, kogo pragniemy obdarować. Będzie to dla nas wyraźna wskazówka w czym dana osoba czuje się dobrze. To właśnie powinno być kluczowe kryterium przy wyborze złotej lub srebrnej biżuterii.7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here