PODZIEL SIĘ

Lekarze pracujący w szpitalu powinni poświęcić szczególną uwagę dla swojego stroju. Powinien być on zgodny z normami obowiązującymi w placówce Odzież lekarska musi być jednolita na terenie całej jednostki. Dzięki temu bez problemu pacjenci rozpoznają medyków i będą wiedzieli do kogo mają zgłosić swoje prośby lub uwagi.
Pozytywnie wpływa to na poziom oferowanej opieki oraz standard szpitala. Warto jednak pamiętać, że ubrania musza służyć również lekarzom. Powinny zapewniać jak najlepszy komfort. Dzięki temu medycy będą mogli pełnić wszystkie swoje obowiązki i wykonywać każdą z czynności sprawnie. Krój powinien umożliwiać swobodę ruchów. Dzięki temu odzież zapewni wygodę, a równocześnie będzie bardzo funkcjonalna. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy lekarz musi ratować pacjenta. W takim momencie każdą sekunda jest na wagę złota i nie można pozwolić sobie na dodatkowe utrudnienia.
Sprawne udzielenie pomocy staje się wtedy priorytetem całego zespołu. Również załoga jeżdżąca w karetce powinna być odpowiednio przygotowana. Idealnie w tym przypadku sprawdzają się bluzy medyczne. Doskonale chronią przed zimnem oraz wszelkimi czynnikami środowiska. Dzięki temu pomoc może być udzielana niemal w każdych warunkach. Bezpieczeństwo lekarzy jest wtedy zapewnione. Istotne jest, aby materiał był wodoodporny. Załoga karetki często musi udzielać pomocy ofiarom wypadków drogowych. Warunki klimatyczne nie zawsze są idealne i często odbywa się to w czasie deszczu. Z uwagi na to medycy powinni być odpowiednio chronieni tak, aby nic nie utrudniło im udzielania pomocy.
Zobacz też: Odzież lekarska | MedicStar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here