PODZIEL SIĘ

Od najwcześniejszych lat traktuje się naszą edukację w kategoriach czegoś, co podlega ocenie. Ocenia się w głównej mierze to, ile jesteśmy w stanie zapamiętać. Problem w tym, że teoria powinna być przydatna do zastosowania w praktyce. Niestety, na poszczególnych etapach nauczania niekoniecznie jest lepiej. Zwłaszcza szkoły wyższe, zamiast kształcić specjalistów, gotowych do podjęcia się pracy zaraz po studiach, każą uczyć się studentom rzeczy, które niekoniecznie przekładają się na konkretne umiejętności.

Pedagogika – zadbaj o umiejętności!

Pedagogika jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków, a specjaliści w tym zakresie są wciąż potrzebni. Niestety, uczelnie często nie umieją przekazać swoim studentom praktycznych umiejętności. Skutkuje to później trudnością w znalezieniu pracy bądź po prostu problemami w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Pedagodzy pracują na różnych polach, ale zawsze w obszarze relacji międzyludzkich, dlatego bardzo ważne jest by posiadali oni doświadczenie i odpowiednią praktykę, która pozwoli im czuć się pewniej w pracy.

Zadbaj o odpowiednie wykształcenie

Decydując się na studia licencjackie na kierunku pedagogika, bardzo ważne jest, by wybrać uczelnie, która kładzie nacisk na konkretne umiejętności i odpowiednią liczbę praktyk. Jedną ze szkół, która jest godna polecenia to WSZIP w Wałbrzychu. Oferuje ona studia licencjackie, które od pierwszego roku zawierają (obok standardowych zajęć) kursy specjalnościowe, dzięki czemu student od pierwszych dni swojej nauki przygotowuje się do wykonywania konkretnego zawodu. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://wwszip.pl/studia-licencjackie/pedagogika/.

Choć na rynku jest wielu absolwentów pedagogiki, nie oznacza to, że nie warto zdecydować się na ten kierunek. Aby jednak lepiej odnaleźć się w rzeczywistości po ukończeniu uczelni, warto postawić na szkołę, która pomoże w praktycznym przygotowaniu do wykonania zawodu. Poza tym, ważna jest również pasja – praca z ludźmi wymaga empatii i cierpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here