PODZIEL SIĘ

Manicure żelowy to jedna z alternatyw do manicure hybrydowego. Paznokcie żelowe są trwałe i efektowne. Koszt ich wykonania jest porównywalny do kosztu usługi wykonania manicure hybrydowego. Żel do paznokci umożliwia zrobienie manicure niemal w każdym kolorze. Na paznokcie żelowe można nakładać wzorki, a także tworzyć modny ostatnio efekt ombre.

Manicure żelowy na formie i na naturalnej płytce paznokcia


Paznokcie żelowe można wykonać na dwa sposoby: na naturalnej płytce lub żelem na formie. Manicure żelowy na formie tworzy się wykorzystując specjalny żel, który po nałożeniu podstawiamy pod lampę UV lub LED, dzięki czemu zostaje utwardzony.

Dla kogo przeznaczony jest manicure żelowy


Paznokcie żelowe mogą wykonywać wszyscy, bez specjalnych przeciwwskazań. Manicure tego typu cieszy się jednak największą popularnością wśród kobiet, których naturalna płytka paznokcia jest słaba, łamliwa oraz wśród osób, których naturalne paznokcie rosną zbyt wolno. Manicure akrylowy to szansa na przywrócenie urody paznokci naturalnych, które zostały zniszczone: żel nadal im porządany kształt i wyrówna naturalny koloryt.

Przedłużanie paznokci żelem


Przedłużanie płytki paznokci żelem pozwala na dowolne wymodelowanie jej kształtu oraz nadanie paznokciom pożądanej długości. Dzięki żelowi, możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego i delikatnego efektu. Manicure wykonany na paznokciach przedłużanych jest trwały. Praca nad przedłużaniem paznokci żelem przebiega w przyjemnych warunkach (żel jest bezzapachowy), jest szybka i prosta. Paznokcie przedłużane żelem mogą być w dalszej kolejności poddawane dodatkowym zdobieniom.

Manicure żelowy – kilka słów o wadach tego typu manicure


Niestety, wielokrotnie powtarzane przedłużanie paznokci żelem może przynieść również negatywne skutki. Do najważniejszych należy ryzyko uszkodzenia lub osłabienia naturalnej płytki paznokcia. Z tego powodu, konieczne jest robienie przerw między kolejnymi zabiegami. Dodatkowo, żel utrzymujący się na paznokciach wykazuje się małą elastycznością. Dlatego, jeśli manicure nie został wykonany z należytą precyzją, paznokcie mogą „odpryskiwać”. Niestety, noszenie manicure żelowego nie sprzyja wykonywaniu pracy, która wiąże się z intensywnym wystawianiem na uszkodzenia mechaniczne. Prace w ogródku, częste zmywanie naczyń, manipulowanie drobnymi narzędziami – to wszystko może znacznie obniżyć trwałość manicure żelowego. Aby przedłużyć żywotność manicure, konieczne jest regularne nakładanie wazeliny i oliwki na skórki wokół paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here