PODZIEL SIĘ

Bardzo często jest tak, że mimo najszczerszych chęci jesteśmy wstanie wybrać się na krótką wycieczkę – powiedzmy jednodniową. Nie ma co ukrywać, że w takim wypadku ograniczamy sobie możliwości, jeżeli chodzi o atrakcje.

Sprawa jest oczywista. Niemniej przy odpowiednim podejściu również może być bardzo ciekawie (uogólniając nieco, tylko pogoda Rzeszów jest od nas niezależna). Można powiedzieć, że dokładnie o tym będzie tekst (mówiąc jeszcze bardziej szczegółowo – weźmiemy pod uwagę Rzeszów oraz wycieczkę z dziećmi).

Co można zrobić przez jeden dzień?

Zacznijmy może od rzeszowskiego rynku. Rynek w Rzeszowie charakteryzuje się brukiem oraz kamienicami, które bez wątpienia zostały w piękny sposób odrestaurowane. Nie sposób też pominąć pomnika Tadeusza Kościuszki czy budynku ratusza. Rzeszowski rynek to centrum życia towarzyskiego miasta. Tak jest dziś i tak było dawniej. Biorąc jednak to wszystko pod uwagę, trzeba powiedzieć sobie wprost – nie każde dziecko doceni rzeszowski rynek (nie jest to jednak wina rynku tylko tego jakimi kryteriami kierują się dzieci). Przejdźmy teraz do propozycji, która z pewnością przypadnie dzieciom do gustu – ta propozycja to Muzeum Dobranocek.

Z całą pewnością mówimy o czymś nietypowym, skojarzenie z muzeum jest zupełnie inne. Nie ma jednak żadnej przesady – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest miejscem, w którym dominują m.in. Krecik, Reksio, Bolek i Lolek, Miś Uszatek i Colargol, Wilk i Zając oraz Rumcajs. Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać tego towarzystwa (a przede wszystkim nikomu z dzieci). Jeżeli chodzi oto z czym konkretnie jesteśmy wstanie się zetknąć, należy powiedzieć o kukiełkach, tworzeniu animacji czy też oglądaniu bajek.

Podczas jednodniowej wycieczki warto rozważyć obejrzenie rzeszowskiego zamku. Zamek ten nie jest jednak starożytny, można powiedzieć, że aktualny wygląd pochodzi sprzed mniej więcej 100 lat. Potężne mury czy narożne bastiony powinny wywrzeć wrażenie na wszystkich.

Jeśli jesteśmy w Rzeszowie choćby przez jeden dzień to koniecznie powinniśmy się znaleźć przy fontannie multimedialnej. Taka atrakcja nie jest czymś codziennym dla dzieci (w internecie można znaleźć filmik, który w świetny sposób przedstawia, o czym mowa). Podobną rangę do fontanny ma Podziemna Trasa Turystyczna. Trasa ta ma blisko 400 metrów długości. Osoby, które zdecydują się na jej bliższe poznanie, muszą mieć świadomość sytuacji – trzeba będzie przejść przez bardzo stare piwnice okolicznych kamienic. Być może ta sytuacja, w niektórych będzie budzić strach, ale nie ma się czego obawiać.

W ten sposób powiedzieliśmy sobie na temat jednodniowej wycieczki w Rzeszowie. Nie można powiedzieć, że nakreślony został jakiś plan – po prostu zostało wspomnianych kilka propozycji. Na pewno na tym nie kończą się możliwości, które oferuje miasto (trudno powiedzieć o wszystkim, dodatkowo nie braliśmy pod uwagę czasu, który potrzebny jest na przejazdy). Poza tym trzeba mieć świadomość tego jak wygląda podejście ze strony naszych pociech. Kto jak nie My będzie wiedzieć, co tak naprawdę będzie ich interesować? W końcu żaden tekst nie jest wstanie podkreślić tego jak różne mogą być gusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here