PODZIEL SIĘ

Kuchnia jest niezwykle ważnym miejscem w każdym domu. To tutaj spożywamy posiłki i  przeważnie rozmawiamy o tym jak minął nam dzień w pracy, dlatego odpowiednia aranżacja kuchni jest bardzo istotna zarówno z perspektywy projektanta wnętrz jak i właściciela lokalu.  Jeżeli gotowanie ma sprawiać nam przyjemność musimy czuć się w kuchni komfortowo. Odpowiednie jej zagospodarowanie jest  więc bardzo ważne.

Na co zwracać uwagę przy aranżacji kuchni?

Nawet najmniejsze kuchnie można zaaranżować tak, aby wydawały się przestronne. Przy aranżacji kuchni należy trzymać się jednej, ale priorytetowej zasady tzw. „trójkąta 7m”. Mamy tutaj na myśli fakt tego, że rozmieszczenie kuchni należy zaplanować w taki sposób, aby lodówka, zlew i kuchenka znajdowały się obok siebie, najlepiej w odległości nie większej niż 7m. Pamiętajmy, że kolor ścian w kuchni, zanim go wybierzemy pociągnie za nami wybór dwóch kolejnych pozycji: mebli i obrazów. Kolejną ważną zasadą jest więc to, aby kolor mebli, ścian i obrazów współgrał ze sobą. Ciemne barwy ścian z pewnością nadadzą meblom kuchennym elegancji. Z kolei zastosowanie białego koloru rozświetli kuchnie. Alternatywnym rozwiązaniem jest kuchnia kolorowa, często stosowana w gospodarstwach wiejskich.

Style aranżacji kuchennych

Kuchnia podobnie jak i mieszkanie może być wykonalna w określonym stylu. Najczęściej wybieranym przez klientów są kuchnie nowoczesne. Zastosowanie na nich wyspy daje nam spore możliwości zagospodarowania przestrzeni. W  większości przypadków są to kuchnie, które wyróżniają się zastosowaniem prostych mebli (często na wymiar) i stosunkową skromnym wykorzystaniem dekoracji kuchennych. Obrazy do kuchni w stylu nowoczesnym powinny więc być odpowiednio dostosowane do tych trendów np. nie powinniśmy używać w tym przypadku obrazów z kwiatami czy ziołami, ale zaryzykować zakup czegoś z pogranicza pop art. Jeśli pragniemy udekorować naszą kuchnię w stylu skandynawskim czyli z połączeniem bieli i szarości elementy dekoracyjne również schodzą na dalszy plan. Dekoracje do kuchni w stylu skandynawskim są zazwyczaj jednolite. Popularnym rozwiązaniem są obrazy skandynawskie, nowy trend który pojawił się kilka lat temu. Patrząc przez pryzmat pozostałych typów aranżacji kuchni (rustykalna, industrialna, prowansalska czy klasyczna) to trzeba powiedzieć, że rządzą się one swoimi prawami. W każdym z tych stylów sprawdzą się obrazy kuchenne wykorzystujące powszechne motywy. Mogą to być kolorowe kompozycje uporządkowane tematycznie takie jak: obrazy z ziołami czy kwiatami. W przypadku kuchni prowansalskich obowiązkowym rozwiązaniem są obrazy z lawendą. Ogólnie obrazy do kuchni powinny być kolorowe, radosne, emanować pozytywną energią. Chodzi przecież o to, abyśmy w kuchni czuli się komfortowo zarówno podczas gotowania jak i spożywania posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here