PODZIEL SIĘ

Zastanawiasz się nad zakupem broni palnej? Nie wiesz jednak, jak wyglądają poszczególne procedury i jakie warunki musisz spełnić. Wszystkiego tego i jeszcze więcej dowiesz się z poniższego artykułu.

Zanim będziesz mógł kupić broń

Posiadanie broni palnej w Polsce jest regulowane i podlega kontroli państwa. Oznacza to, iż chcąc stać się jej właścicielem, musisz uzyskać stosowane pozwolenie. Wydawane jest one przez policję po złożeniu odpowiednich dokumentów. Musisz też zdać test i spełniać następujące warunki:

  • ukończyć 21 lat,
  • nie możesz mieć wyroków za przestępstwa umyślne,
  • mieć stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski,
  • być zdolnym do czynności prawnych,
  • przedstawić ważne orzeczenie lekarskie i psychologiczne dopuszczające do posiadania broni,
  • uzyskać pozytywną opinię Komendanta Komisariatu Policji odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania.

Musisz także uiścić stałą opłatę w wysokości 242 zł. Także egzamin jest płatny, a jego cena zależy od rodzaju broni, na jaką opiewa pozwolenie. Jest to przeważnie koszt kilkuset złotych. Gdy uzyskasz pozwolenie, możesz zacząć rozglądać się za egzemplarzem broni palnej, jaka Cię interesuje.

Jak bezpiecznie kupić broń

Po uzyskaniu pozwolenia zakup broni palnej nie stanowi większego problemu. Najlepiej wybierz sprawdzone miejsce, takie jak na przykład sklep Racegun.pl. Jest to profesjonalna firma od wielu lat zajmująca się sprzedażą broni oraz akcesoriów do nich, w tym amunicji, magazynków oraz innych produktów niezbędnych do prawidłowego serwisowania.

W dzisiejszych czasach prawie wszystko można kupić za pośrednictwem Internetu. Jednak sprzedaż broni rządzi się trochę innymi prawami. Na stronach internetowych sklepów z pistoletami czy też karabinkami sportowymi, możesz wybrać i zarezerwować dany egzemplarz. Jednak zakup broni odbywa się zawsze w sklepie stacjonarnym po okazaniu sprzedawcy wszystkich wymaganych prawem dokumentów.

Możliwy jest także zakup tego rodzaju produktów od osób prywatnych, lecz jedynie w szczególnych przypadkach, takich jak zbycie przez nich broni z powodu cofnięcia pozwolenia na jej posiadanie. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na pewne i bezpieczne źródło, jakim są firmy takie jak sklep Racegun.pl. Z pewnością znajdziesz tam interesujące Ciebie modele broni. Kolejną zaletą profesjonalnych sklepów jest wysoki poziom obsługi klienta.

Tak w bardzo dużym skrócie przedstawia się kwestia zakupu broni palnej w zgodzie z polskim prawem. Jeżeli poszukujesz większej ilości informacji, warto odwiedzić stacjonarny sklep z bronią. Osoby tam pracujące z pewnością chętnie udzielą Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here