PODZIEL SIĘ

Alkomat to urządzenie, który każdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć ze sobą – zwłaszcza, jeśli zdarza mu się często wypić. Niestety, dobre samopoczucie na drugi dzień po imprezie niekoniecznie świadczy o trzeźwości. Na spalanie alkoholu we krwi wpływa wiele czynników i jedynie alkomat może z dokładnością udzielić nam informacji, czy można już zasiąść za kierownicą, czy może trzeba jeszcze poczekać. Po jakie urządzenie jednak najlepiej sięgnąć? Jest ich tyle na rynku!

Kupowanie alkomatu – na co zwrócić uwagę

Kupowanie alkomatu nie jest prostym zadaniem. Wybór konkretnego modelu w dużej mierze podyktowany jest tym, czy urządzenie jest na użytek własny, czy może będzie wykorzystywany zawodowo. Na zakup alkomatu zdecydować może się chociażby pracodawca, który chce testować swoich kierowców. Wówczas urządzenie będzie wielokrotnie eksploatowane, więc warto sięgnąć po coś z wyższej półki. Kierowca, który chce jednak od czasu do czasu sprawdzić swój stan trzeźwości, wcale nie musi wydawać fortuny. Dobrej jakości alkomaty oscylują już w graniach 100-200 zł.
Warto mieć jednak na uwadze, że im tańsze urządzenie, tym częściej wymaga ono kalibracji, co na dłuższą metę może być uciążliwe.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, z pewnością warto polecić alkomat elektrochemiczny. Dlaczego? Ponieważ w porównaniu do alkomatów półprzewodnikowych ich sensor jest bardziej wytrzymały, a także podaje dokładniejsze wyniki. Warto zastanowić się, czy nasze urządzenie powinno zawierać jakieś dodatkowe funkcje, np. zapisywanie wyników pomiaru czy alarmowanie o niskim stopniu naładowania baterii.

Gdzie kupić alkomat

Obok pytania jaki model urządzenia kupić, ważne jest także, gdzie go znaleźć. Warto poszukać alkomatu w wiarygodnym sklepie, który równocześnie daje duży wybór pod względem cen, rodzajów i możliwości urządzeń. Śmiało polecić można sklep alkomaty.net.pl. Oferuje on najlepsze na rynku urządzenia, asortyment jest jednak zróżnicowany, dzięki czemu każdy znajdzie tu odpowiedni dla siebie alkomat. Co więcej, sklep kalibruje i sprawdza każde urządzenie przed wysyłką. W razie jakichkolwiek problemów z wyborem alkomatu, można się skontaktować ze specjalistą ze sklepu telefonicznie.

Choć urządzeń mierzących stan trzeźwości jest wiele, warto postawić na alkomat elektroniczny. Wybór urządzenia związany jest z określonymi potrzebami. Istnieją alkomaty osobiste, jak i przesiewowe, policyjne czy nawet przemysłowe. Z ich modelami pozwala zapoznać się sklep alkomaty.net.pl, gdzie warto dokonać zakupu urządzenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTanie gadżety dla firm
Następny artykułJak wygląda zakup broni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here