PODZIEL SIĘ

Podczas okresów zmniejszonego obrotu produkowanego surowca, trzeba pomyśleć o miejscu odpowiednim do jego składowania. Magazyny przygotowane z budynków stałych często są bardzo drogim pomysłem, toteż inwestorzy często poszukują bardziej wydajnego i tańszego rozwiązania. Na celowniku wielu właścicieli fabryk znajdują się tanie hale namiotowe magazynowe, które mogą posłużyć zarówno jako tymczasowy, jak i stały magazyn na nasze wyroby. No właśnie, która inwestycja wydaje się być korzystniejsza? Sprawdźmy…

Wszystko zależy od celu…
Są firmy, które potrzebują bardzo krótkiego okresu przechowywania wyrobów. One potrzebują strefy magazynowej przez maksymalnie kilka miesięcy, nie opłaca się więc w tym przypadku utrzymywać kosztów eksploatacji konstrukcji magazynowej. Z wynajmu hal korzystają również organizatorzy sezonowych imprez plenerowych oraz wydarzeń okolicznościowych. Takie rozwiązanie jest znacznie prostsze no i równie efektywne co wynajęcie standardowych sal na wydarzenia.
W przypadku gdy przedsiębiorca szuka raczej obiektu na stałe wykorzystanie, lepiej jest kupić konstrukcje namiotowe. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z prawem na przygotowania stalowych namiotów przeznaczonych do używania przez dłuższy okres niż pół roku potrzeba dodatkowych zezwoleń budowlanych. Namiotowe hale magazynowe pokryte odpowiednio wytrzymałym dachem mogą bez przeszkód służyć przez cały sezon ze względu na ich dużą odporność na warunki pogodowe.

Zalety i wady konstrukcji na stałe.
Z pewnością stalowe hale ustawiane na długi okres używania są tańsze niż montaż konstrukcji stałych z materiałów budowlanych. Odpowiednie zastosowanie techniki żelbet pomaga wzmocnić ściany konstrukcji, dodatkowo można zamówić płyty uszczelniające w celu ocieplenia wnętrza magazynu. Taki namiot magazynowy przy długim okresie stosowania wymagać będzie jednak konieczności uzyskania zezwoleń budowlanych, niekiedy również potrzebne mogą okazać się fundamenty pod budowę segmentu. Dla firm planujących stałe wykorzystanie obiektu pomimo wad, jest to jednak lepszy sposób magazynowania.

A co z konstrukcjami na wynajem?
Do zalet jakie posiada hala magazynowa na wynajem należą bardzo szybki montaż i demontaż, brak konieczności pozyskiwania zezwoleń budowlanych, świetna wytrzymałość oraz korzystne ceny za wynajem obiektu. Takie konstrukcje również są odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami pogodowymi, możliwe jest również przygotowanie systemów ocieplenia czy posadzki wewnątrz obiektu. Wadą takiego rozwiązania jest ograniczony czasowo okres użytku budowli, jednak dla klientów planujących sezonowe przechowywanie wyrobów będzie to świetne rozwiązanie.

Sprawdź ofertę na wynajem lub sprzedaż namiotowej hali magazynowej od firmy http://www.ekodynamic.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here