PODZIEL SIĘ

Soczewki kontaktowe są rozwiązaniem, które zdobywa uznanie u coraz większej grupy osób zmagających się z przeróżnymi wadami wzroku. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych okularów, które nie mogą być używane w każdej sytuacji. Mowa tutaj między innymi o uprawianiu sportów, kąpieli czy przebywaniu na słońcu i jednoczesnej chęci użytkowania okularów przeciwsłonecznych. Jednak wiele osób w dalszym ciągu boi się soczewek, ponieważ na ich temat krąży wiele mitów, które są w stanie skutecznie zniechęcić do tego naprawdę komfortowego sposobu leczenia wad wzroku. Jakie informacje są potwierdzone i co należy wiedzieć o soczewkach kontaktowych? Sprawdź też informacje na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

SOCZEWKA KONTAKTOWA – FAKTY

Wbrew panującej wśród wielu osób opinii soczewka kontaktowa nie może zgubić się z tyłu gałki, gdyż jest to po prostu fizycznie niewykonalne. Oko ludzkie pokryte jest bowiem membraną, która łączy się z wewnętrzną stroną powiek. Dzięki temu nic nie może przedostać się za oko, a więc noszenie soczewek jest w pełni bezpieczne.

Faktem jest również, że soczewki kontaktowe sprawdzają się w każdej sytuacji. Mogą być użytkowane bez względu na porę roku, warunki pogodowe oraz aktywność fizyczną. To niewątpliwe ułatwienie nie tylko dla sportowców, ale wszystkich osób, które cierpią na wadę wzroku.

Problemy wynikające z użytkowania soczewek kontaktowych są niezwykle rzadkie, a większość z nich wynika przede wszystkim z nieodpowiedniego dopasowania produktu do danej wady lub niestosowania się do zaleceń specjalisty. Długotrwałe uczucie dyskomfortu spowodowane użytkowaniem soczewek powinno być powodem do szybkiego skontaktowania się z lekarzem w celu znalezieniu innego, bardziej dogodnego rozwiązania.

Warto wybierać produkty znanych i cenionych producentów, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością i są w pełni bezpieczne dla oczu. Do takich artykułów należą soczewki kontaktowe marki Acuvue, które są łatwe w użytkowaniu oraz pielęgnacji.

To właśnie pielęgnacja również wzbudza wiele wątpliwości. Nie jest ona jednak trudna. W przypadku soczewek jednodniowych produkt wyrzucany jest do kosza po dniu użytkowania. Jeżeli używa się soczewek wielokrotnego użytku, najlepiej jest stosować odpowiednie płyny do pielęgnacji, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe czyszczenie.

Jak widać, soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla okularów, która bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku każdej osoby zmagającej się z jakąkolwiek wadą wzroku. Wśród propozycji marki Acuvue znajdują się produkty, które można w szybki i prosty sposób dobrać do każdej wady wzroku.