PODZIEL SIĘ

Jakość wydruku jest z jednej strony zależna od parametrów drukarki, a z drugiej – od jakości stosowanego wkładu. Bardzo często wydrukom dobrej jakości przeciwstawia się tanie drukowanie za pomocą zamienników, których jakość jest wątpliwa.

Niemniej współcześnie, kiedy na rynku jest dostępna zróżnicowana gama zamienników, można wybrać takie, które pozwolą na drukowanie na stosunkowo wysokim poziomie, przy jednoczesnym ograniczeniu TCO – całkowitego kosztu posiadania drukarki.

Przedsiębiorcy i użytkownicy domowi nie chcą przepłacać

Koszt drukowania za pomocą oryginalnych wkładów jest niekiedy nawet dwukrotnie lub trzykrotnie wyższy w porównaniu z kosztem drukowania przy użyciu zamiennych wkładów. Zarówno domowi użytkownicy, jak i przedsiębiorcy dążą do ograniczenia Total Costs of Ownership – TCO. W przypadku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych (drukarka, skaner i kopiarka w jednym) koszty posiadania są związane głównie z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Papier jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie – od kilkunastu złotych za jedną ryzę. Tymczasem zakup wkładów od producenta drukarki wiąże się z kosztem rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dla wielu użytkowników to zbyt duże obciążenie finansowe. Poszukiwanie mniej kosztownych, alternatywnych składników jest naturalną konsekwencją wysokich cen oryginalnych tuszów i tonerów.

Nie musisz rezygnować z jakości

Wiele osób uważa, że wybierając ekonomiczne wkłady użytkownik drukarki jednocześnie rezygnuje z dobrej jakości wydruku. Nie jest to do końca prawdą – odnosi się wyłącznie do zamienników o słabej jakości. Na rynku są dostępne wkłady refabrykowane oraz nowe tonery i tusze, które pod względem wydajności i jakości wydruku nie odbiegają daleko od poziomu jakości reprezentowanego przez oryginalne materiały eksploatacyjne.

Drukuj przede wszystkim bezpiecznie

Na użytkowników drukarek dążących do znacznego obniżenia TCO czeka pewna pułapka. Wiąże się ona z wyborem nieodpowiednich zamienników, które nie pochodzą od sprawdzonych, renomowanych producentów. Tanie podróbki oryginalnych tuszów i tonerów mogą słono kosztować – z uwagi na niestaranne dostosowanie ich parametrów do potrzeb określonego modelu drukarki mogą one doprowadzić do jej awarii.

Renomowani producenci i zaufani sprzedawcy udzielają gwarancji na zamienne wkłady do drukarek. Obejmuje ona również naprawę drukarki, której awaria zostanie spowodowana przez tusz lub toner, którego gwarancja dotyczy.

Sklep z tonerami i tuszami

Artykuł powstał przy współpracy z inkhouse.pl – to sklep z tonerami w którym można zaopatrzyć się w tonery zamienne wielu firm, a także oryginały. W ofercie oczywiście są także tusze do atramentówek. Specjalnie dla naszych klientów wybieramy atrakcyjne produkty, tak by jakość w stosunku do ceny była jak najwyższa. Dbamy także o szybką i dobrze zabezpieczoną wysyłkę zamówionych towarów. Często do paczki dorzucamy także mały upominek – zapraszamy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKuchnia naszej babci
Następny artykułKlimatyzacja na upalne dni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here