PODZIEL SIĘ

Blachodachówka zamontowana w nieprawidłowy sposób stwarza niebezpieczeństwo zawalenia się połaci dachowych, przeciekania dachu w czasie niesprzyjającej pogody i stwarza jeszcze masę innych zagrożeń, które zaczynają się pojawiać tuż po niefachowej instalacji blachy. Jak zatem prawidłowo zamontować blachodachówkę modułową? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego artykułu.

Zanim przystąpimy do kładzenia pierwszych części blachy modułowej, kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie dachu. Dzięki temu reszta prac pójdzie płynnie, bez niepotrzebnych komplikacji. W pierwszej kolejności izolujemy dach, następnie montujemy listwę startową, dopiero na końcu instalujemy blachodachówkę modułową.

Czym izoluje się dach?

Dach możemy wyizolować za pomocą popularnej papy lub membrany dachowej. Tę drugą układamy na krokwi dachu, w sposób prostopadły. By dobrze się trzymała, należy przyczepić ją zszywkami. Następnie przyczepiamy do nich kontuary, a na końcu łaty.

Później możemy przystąpić do położenia listwy startowej, która będzie stanowić bazę paneli od blachodachówki. Taka kolejność instalowania wszystkich materiałów na poszyciu sprawi, że prace pójdą szybko, sprawnie, bezpiecznie i przede wszystkim poprawnie.

Jak położyć blachodachówkę modułową?

Słynna blachodachówka modułowa ma to do siebie, że jest bardzo prosta w montażu. Poza tym cechuje ją również stosunkowo niska cena i bardzo dobra jakość. Zanim jednak przystąpimy do montażu blachodachówki, weźmy pod uwagę, że często nawet mimo najlepszych chęci i postępowania zgodnie z instrukcją montażu i przygotowania poszycia, coś może pójść nie tak. Najczęściej trudności zaczynają się, podczas montowania blachy przy krawędziach lub kominie.

Gdzie kupić materiały budowlane?

Tym bardziej może się tak zdarzyć, gdy nie mamy doświadczenia. Dlatego mimo wszystko, najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie instalacji blachodachówki modułowej, ekipie profesjonalistów. A co z zakupem materiałów niezbędnych do pokrycia dachu? Z całą pewnością możesz zaufać producentowi Glinmet, u którego znajdziesz wysokiej jakości materiały na dach z blachy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here