PODZIEL SIĘ

Jednym z najciekawszych w ostatnim czasie wydarzeń na rynku motoryzacyjnym jest wielka akcja serwisowa BMW. Dużo się w ostatnim czasie mówiło o potencjalnym bezpieczeństwie kierowców, jak jest naprawdę?

Wszystko zaczęło się w Korei Południowej.

W zeszłym roku dwadzieścia siedem samochodów osobowych marki BMW wyprodukowanych pomiędzy 2010 a 2017 rokiem uległo samozapłonowi. Cała sprawa odbiła się dość szerokim echem na półwyspie koreańskim. Producent samochodów marki BMW zareagował błyskawicznie. Nakazano kontrolę pojazdów znajdujących się w grupie ryzyka – dowiedz się więcej na: https://antyweb.pl/wielka-akcja-serwisowa-bmw/

EGR – małe słowo, duża różnica.

Wszystkiemu winna okazała się pewna, konkretna usterka. Układ recyrkulacji spalin EGR, a konkretnie jego chłodniczka okazała się wadliwa. Koncern BMW zareagował natychmiast. Nakazał wymianę wadliwej części, a po jakimś czasie rozszerzył akcję serwisową na Europę.

Ponad trzysta tysięcy samochodów na warsztat.

Wielka akcja serwisowa BMW objęła swoim zasięgiem także trzysta tysięcy samochodów w Europie. Z tego około dziewiętnaście tysięcy w Polsce. Dotyczy ona wszystkich samochodów z grupy ryzyka i jest zupełnie bezpłatna. Nawet jeśli dane auto nie jest już na gwarancji. W przypadku wykrycia wadliwej części BMW zapewni jej bezpłatną wymianę.

Reakcje w Internecie.

W opinii znacznej części internautów wyrażających swoje opinie za pośrednictwem mediów społecznościowych, akcja to bardzo ważny krok. Ogranicza ona do minimum wszelkie potencjalne ryzyko wynikające z defektów układu recyrkulacyjnego. Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym aspektem w branży motoryzacyjnej, a także jednym z czynników decydujących o wyborze i zakupie konkretnego samochodu. Producenci doskonale o tym wiedzą.

Skąd wiedzieć, że mój samochód może być zagrożony?

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu BMW wyprodukowanego pomiędzy rokiem 2010 a 2017, sprawdź na stronie internetowej BMW czy Twój samochód nie figuruje na liście zagrożeń. Wszelkie wskazówki dotyczące szczegółów znajdziesz na stronie internetowej BMW.

Jeśli Twój samochód znajduje się na liście ryzyka, masz prawo do darmowego przeglądu diagnostycznego, nawet jeśli Twoje auto nie jest już na gwarancji. W razie zdiagnozowania wadliwego elementu, masz prawo do jego bezpłatnej wymiany. Nawet nie ma się nad czym zastanawiać.

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim o tym, że w Europie ponad trzysta tysięcy samochodów potencjalnie narażonych na samozapłon zostanie poddanych profesjonalnej i bezpłatnej diagnostyce, która ma na celu wyeliminować ryzyko użytkowania zagrożonych samochodów.

Bezpieczeństwo to kwestia fundamentalna, dobrze, że producenci BMW doskonale to rozumieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here