PODZIEL SIĘ

Promienna twarz bez wyprysków to marzenie każdej kobiety. Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do osiągnięcia gładkiej i zdrowej cery. Jednym z ważnych etapów dbania o skórę jest regularne stosowanie peelingu. Jednak istnieją różne rodzaje tego kosmetyku, każdy stworzony do indywidualnych potrzeb typu skóry. Jednym z nich jest peeling enzymatyczny. Alternatywa dla ziarnistych scrubów, idealny dla wrażliwej cery.

Peeling enzymatyczny – jego właściwości i zastosowanie

Złuszczanie naskórka powoduje regenerację cery, lepszą cyrkulację krwi oraz efektywniejsze działanie kolejnych warstw kosmetyków pielęgnacyjnych. Peeling enzymatyczny jest zaliczany do peelingów chemicznych. Poprzez zawarte w nim enzymy, rozpuszcza martwy naskórek. W porównaniu do peelingów mechanicznych nie podrażnia skóry dlatego szczególnie polecany jest posiadaczom delikatnej cery. Jego konsystencja przypomina żel, a sposób stosowania jest taki sam jak w przypadku maseczki do twarzy. Bogata zawartość peelingu w witaminy, antyoksydanty oraz aktywne składniki roślinne nie powodują podrażnień. Efekty działania kosmetyku są widoczne od razu po zastosowaniu. 

  • Skóra jest oczyszczona
  • Pory są zminimalizowane
  • Cera nabiera zdrowego kolorytu
  • Jest dobrze przygotowana do wchłaniania substancji odżywczych z serum i kremów

Oprócz tego skóra jest bardziej napięta, gładka oraz elastyczna. Poprawia się również jej nawilżenie. Odpowiedni dobór peelingu do cery to podstawa. Warto pamiętać o potrzebach skóry, dzięki czemu można uniknąć niepożądanych działań peelingu. Odczuwalne pieczenie w trakcie stosowania kosmetyku nie powinno mieć miejsca, dlatego ważna jest rozwaga i jak najszybsze zmycie preparatu. Niewskazane jest nakładanie peelingu w ostrych stanach zapalnych, ranach i opryszczkach. Natomiast ogromną zaletą jest to, że ten rodzaj scrubu działa na wiele warstw skóry. Dlatego przy wybieraniu dobrego złuszcza za warto wziąć pod lupę peeling enzymatyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here